Po silném zemětřesení na Tchaj-wanu pracují křesťanské organizace na obnově krajiny 

Když ve středu ráno zasáhlo východní pobřeží Tchaj-wanu zemětřesení o síle 7,4 stupně Richterovy škály, jela Carissa Wangová, ředitelka organizace World Vision, tchajpejským metrem do práce. Cítila, že se souprava kymácí více než obvykle, a pak se na další stanici zastavila, protože hlášení upozorňovalo cestující, že provoz byl kvůli zemětřesení ukončen.

Wangová a její kolegové z organizace World Vision začali okamžitě zavádět protokoly pro pomoc při katastrofě, sestavili svůj krizový tým a oslovili místní vládní úředníky, aby koordinovali pomoc v evakuačních centrech. Sociální pracovníci World Vision také začali kontaktovat 3 000 sponzorovaných dětí a jejich rodin v epicentru Hualien, aby se ujistili, že jsou v bezpečí, a zjistili, zda nepotřebují pomoc.

SOUVISEJÍCÍZemětřesení v Nepálu zničilo venkovské kostely. Věřící prosí o pomoc

Magazín Christianity Today píše, že středeční zemětřesení bylo nejhorší za posledních 25 let, poškodilo budovy a způsobilo sesuvy půdy. Snímky z města Hualien na východním pobřeží země ukázaly budovu z červených cihel, která se po zřícení prvního patra naklonila pod úhlem 45 stupňů. Velké kameny se zřítily ze svahu hor a zablokovaly silnice v turistické destinaci Taroko Gorge, kde uvěznily lidi v hotelu.

Na zemětřesení takové síly však Hualien utrpěl překvapivě malé škody. Od pondělí zemřelo 13 lidí, z toho pouze jeden v důsledku poškození budovy. Většinu ostatních zasáhly padající kameny. Deset lidí se stále pohřešuje a více než 1 000 bylo zraněno.

Nízké ztráty na životech se přičítají připravenosti Tchaj-wanu na zemětřesení, protože vláda zlepšila a posílila stavební předpisy po smrtícím zemětřesení v roce 1999, při kterém zahynulo 2 400 lidí. Veřejnost je o zemětřeseních široce informována a skupiny pro pomoc při katastrofách jsou dobře vyškolené a rychle reagují. Buddhistická charitativní nadace Tzu Chi, jedna z největších dobročinných organizací na Tchaj-wanu, uvedla, že do 30 minut po zemětřesení zřídila servisní středisko, které rozdávalo deky a nouzovou finanční pomoc.

Přestože křesťané tvoří méně než 5 % obyvatelstva, mají křesťanské humanitární organizace včetně World Vision Taiwan, Mustard Seed Mission a 1919 Food Bank na pomoc při katastrofách mimořádný vliv. Každá z těchto skupin má svůj vlastní prostor a bok po boku se snaží pečovat o oběti. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. dubna 2024 Foto: Wikimedia Commons – Tchaj-wan

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář