Pochodu pro Ježíše se v Brazílii zúčastnily miliony křesťanů

São Paulo – Kolem 3 miliónů evangelikálů naplnilo ulice brazilského města São Paulo při Pochodu pro Ježíše, který se konal 20. června. Pochod začal po úvodní modlitbě u jednoho z hlavních stanic metra, informuje Evangelical Focus.

„Modlíme se za Brazílii, za rodiny, za konec korupce, za zasažená srdce, aby naše země patřila Ježíši Kristu. Jemu patří sláva, moc a majestát. Jak se říká v Žalmu 33.: Šťastný je národ, jehož Bůh je Hospodin,“ řekl v modlitbě Estevama Hernandese, prezident Pochodu pro Ježíše.

S tématem „Spasitel“, založeném na 1. Timoteovi 2,6, byl pochod projevem radosti, lásky, naděje, vděčnosti a víry. „Každý rok máme téma. Tato témata jsou odkazem na to, co pro nás Kristus představuje. Zachránil nás z říše temnoty a zavedl nás do svého mocného světla. Je to On, pro koho pochodujeme,“ zdůraznili organizátoři.

Pochod skončil na náměstí, kde bylo připraveno pódium a aparatura pro koncertní maraton, který trval více než 10 hodin a byl plný chval a uctívání.

Poprvé se akce zúčastnil i brazilský preziden, Jair Bolsonaro, který byl na pochodu v roce 2018 jako kandidát a slíbil, že se vrátí jako prezident. „Byli jste rozhodující silou při změně osudu Brazílie. Je velmi dobré být mezi přáteli. A ještě lépe, když jsou to přátelé s Bohem v jejich srdcích,“ řekl Bolsonaro v projevu.

Pochod pro Ježíše se organizuje v Sao Paulu již 27 let ve spolupráci s evangelikálními křesťany. Je to největší pochod pořádaný evangelikály, který se koná v Latinské Americe. Evangelikálové v Brazílii rostou a hlásí se k nim přibližně 30% obyvatel.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

:

Autor: -mn- Datum: 1. července 2019  Foto: Marcha Para Jesus – Sao Paolo

Tags: ,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář