Podle nové studie se partneři duchovních cítí osamělí a izolovaní

Nová studie organizace Clergy Family Network (CFN) zjistila, že značná část partnerů duchovních se v důsledku jejich role v církvi cítí osaměle nebo izolovaně.

Z průzkumu mezi 550 partnery duchovních anglikánské církve vyplynulo, že nejméně 44 % respondentů má „problémy s izolací/ navazováním přátelství“, zatímco 12 % z nich má pocit, že „nemají nikoho, na koho by se mohli obrátit, kdyby měli problém“.

Jak informuje portál Premier naprostá většina (70 procent) uvedla, že by se s problémy obrátila na přátele, hledala by podporu u nich, zatímco pouze 30 procent uvedlo, že by pomoc hledali v církvi.

„Může být opravdu snadné vejít do místnosti jako partner duchovního, představit se a říct: Jsem manželka vikáře, protože lidé často nevědí, kdo to je. Ale také to znamená, že tou osobou jste stále. A to může znamenat, že je opravdu těžké navázat přátelství a být sám sebou ve své vlastní komunitě,“ řekla portálu Premier Lucie Walshová, zakladatelka CFN a vedoucí výzkumná pracovnice.

Přestože mnoho partnerů duchovních má vlastní kariéru, pouze 20 % dotázaných pracuje na plný úvazek, zatímco 12 % popisuje své zaměstnání jako dobrovolnickou činnost.

Mezi další problémy, na které zpráva upozornila, patří nedostatek duchovní podpory a obtíže při čerpání rodinného volna.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. února 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář