Podle průzkumu mladí lidé během pandemie si více četli Bibli a modlili se

Nový průzkum poukázal na nárůst duchovní otevřenosti mezi mladými lidmi během pandemie.

Výsledky ukázaly, že více než 2 z 5 osob ve věku 18–34 let ve Velké Británii se od začátku pandemie modlily častěji a jedna třetina si pro změnu častěji četla Bibli. Do studie se zapojilo 2 065 respondentů a byla provedena v rámci kampaně, která probíhala během Velikonoc. 

Dále tři z deseti mladých lidí během pandemie častěji navštěvovali církev a podobné procento teenagerů poskytlo více finančních prostředků na charitativní práci organizovanou jednotlivými kostely a modlitebnami.

Russell Rook z organizace Your Neighbour, která si výzkum objednala, řekl pro portál Premier: „Chtěli jsme vědět, jaký dopad měla pandemie na mladé lidi z hlediska jejich duchovního života.  Ukázalo se, že se mladí lidé jsou otevřenější vůči Bohu, více se zajímají o víru a jsou otevřenější se bavit o tématech duchovního života.“

Podle průzkumu dva z pěti mladých lidí se modlili více, 31 % mladých lidí si prohlédli Bibli, aby se pokusili zjistit, zda tam nejsou nějaké užitečné rady pro život. Online bohoslužby shlédlo 29 % mladých lidí, kteří by jinak zřejmě nešli do kostela.

Nyní je podle Rooka důležité, jak na tyto výsledky naváže církev a pomůže hledajícím mladým lidem pomoci nalézt víru v Krista. „Domnívám se, že církev teď čelí výzvě něco udělat. Takže na stránce naší organizace jsme spustili kampaň, která pomáhá sborům oslovit mladé lidi.“

Rook dále podotkl, že pokud církev bude investovat správným způsobem a vytvoří prostředí, kde mladí lidé budou moci nalezt péči a podporu, tak bude svědkem toho, jak více teenagerů zavítá do jejich středu.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. dubna 2021 Foto: Pixabay – ilustrační


Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář