Polovina britských křesťanů nevěří, že Ježíš zemřel na kříži za hříchy

Londýn – Průzkum, provedený ComRes jménem BBC Local radio, odhaluje, že 46% britských křesťanů věří, že Ježíš zemřel na kříži, aby je zachránil před jejich hříchy.

Společnosti ComRes oslovilo 2 042 britských dospělých, kteří byli dotázáni „Do jaké míry souhlasíte nebo nesouhlasíte, že Ježíš zemřel na kříži a byl vzkříšen na Velikonoce, aby mohly být odpuštěny vaše hříchy?“ Mezi respondenty, kteří byli identifikováni jako křesťané, čtvrtina uvedla, že s výrokem ani souhlasí ani nesouhlasí, zatímco 17% odpovědělo, že nesouhlasí, uvádí Evangelical Focus.

BBC také požádala ComRes, aby se zeptali respondentů na jejich názor na odpuštění. Otázka byla, zda si umí představit situaci, ve které by nebyli schopni odpustit. Otázky, týkající se odpuštění, zahrnovaly vraždu, týrání dětí, sexuální zneužívání, nevěru, verbální zneužívání, lhaní, krádež, nadávání a diskriminaci.

V některých kategoriích respondenti, kteří se identifikovali s křesťanskou vírou, měli menší pravděpodobnost, že najdou něco, co je „nemožné odpustit“, ale častěji to považují za „těžké“.

85% všech respondentů považuje za nemožné odpustit zneužívaní dětí. Sexuální zneužívání a vraždu označilo 79%, respektive 73%. Co se týče zneužívání dětí, procento křesťanů, kteří považovali za nemožné odpustit, kleslo na 61%. Sexuální zneužívání by nedokázalo odpustit 52% věřících, zatímco průměrný počet činil 79% a 13% křesťanů by mělo problém odpustit nevěru, když průměr byl 23%.

Průzkum také ukázal, že na dotaz, jak často lidé navštěvují bohoslužby, s výjimkou svatby a pohřbu, téměř dvě třetiny (65%) všech respondentů odpověděly „nikdy“.

David Walker, anglikánský biskup z Manchesteru, řekl, že průzkum je poněkud omezený na téma ukřižování a vzkříšení Krista a je podle něj potřebné to vnímat v poněkud širších termínech, s důrazem na příslib věčného života a ujištění o Boží neskutečné lásce k lidem.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Unsplash – ilustrační

 

Tags: ,

3 Komentáře

 1. Karel Konečný

  Myslím, že rozhoduje to jak lidé žijí, a jaké mají postoje, a ne to co říkají, protože to může být falešné.

  Odpověď
 2. Jan Krásenský

  Chyba v otázce nebo v překladu? „… že Ježíš zemřel na kříži a byl vzkříšen na Velikonoce, aby mohly být odpuštěny vaše hříchy?“ Správně má být: „… že Ježíš zemřel na kříži a vstal z mrtvých ….“

  Odpověď
  • Karel Konečný

   Tam jsou dvě vyjádření. První je toto znění výsledku průzkumu:45 % Britů, kteří sebe označili za křesťany souhlasí, že Ježíš zemřel na kříži aby je zachránil před jejich hříchem.
   Druhé vyjádření se týká 2042 dospělých Britů, kteří byli dotazováni: Do jaké míry, pokud vůbec, souhlasíte nebo nesouhlasíte, že Ježíš zemřel na kříži a byl vzkříšen na Velikonoce, takže může být Vám odpuštěno za vaše hříchy?

   Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář