Pompeo kritizoval ve Vatikánu Čínu za porušování lidských práv. Bůh je pro komunisty hrozbou

Vatikán – Ministr zahraničních věcí USA Mike Pompeo ve středu hovořil během své návštěvy Vatikánu o porušování náboženské svobody v komunistické Číně.

„Když má stát absolutní vládu, Bůh se stává absolutní hrozbou pro autority … lidská důstojnost je pošlapaná … morální normy jsou úplně zničeny,“ řekl podle CNA Pompeo 2. října ve Vatikánu.

Americký ministr řekl, že to je důvod, proč „Čína umístila více než milion ujgurských muslimů do internačních táborů“ a „proč posílá křesťanské pastory do vězení.“

Pompeo se zúčastnil sympozia s názvem Cesty k dosažení lidské důstojnosti: Partnerství s křesťanskými organizacemi, které připravil Státní sekretariát Svatého stolce a velvyslanectví USA.

Pompeův projev ve Vatikánu začal a skončil příkladem muslima, který zažil pronásledování ze strany čínské vlády. Velvyslanec pro mezinárodní náboženskou svobodu Sam Brownback řekl, že USA vyzývají čínskou vládu, aby se „vzdala této náboženské války“. „Jsme hluboce znepokojeni tím, co se v Číně děje,“ uvedl Brownback pro CNA.

Brownback uvedl, že se ministerstvo zahraničí obzvláště zajímá o používání pokročilých technologií čínskou vládou, jako je rozpoznávání obličeje a sociální systém k hodnocení občanů, který znevýhodňuje věřící.

Sympozium bylo svoláno do Vatikánu, aby zdůraznilo úlohu náboženských organizací při prosazování náboženské svobody, poskytování humanitární pomoci a při boji proti obchodování s lidmi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 8. října 2019  Foto:  CC Search – Mike Pompeo

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář