Pompeo se zasazoval za náboženskou svobodu ve světě

Věřící po celém světa se potýkají se zastrašováním. Spojené státy jsou v pozici, kdy se mohou zasazovat o změnu. Ministr zahraničí USA Mike Pompeo uvedl, že je to jedna z priorit vlády.

Podmínky náboženské svobody v Číně, Nigérii, Pákistánu, Íránu a mnoha dalších zemích stále nesplňují základní mezinárodní normy v oblasti lidských práv, řekl podle Christian Post Mike Pompeo a kritizoval, „velkou temnotu nad částmi světa, kde jsou věřící lidé pronásledováni nebo je jim upíráno právo na bohoslužby“.

Poslední zpráva ministerstva zahraničí poukazuje na Čínu jako na světového lídra v porušování náboženské svobody. V roce 2019 se všichni křesťané, Ujgurští muslimové, tibetští buddhisté a lidé praktikující Falun Gong stali oběťmi pokračující kampaně čínské vlády proti náboženské svobodě.

Zpráva poznamenala, že vládnoucí Čínská komunistická strana (ČKS) nutí státem přidružené náboženské instituce, aby do svých osnov začlenily vládní propagandu. Vláda také ruší bohoslužby neregistrových kostelů. Vláda USA odhaduje, že Čína kvůli víře a etnické identitě svévolně zadržuje přes milion Ujgurů. Čínská vláda se také snaží potlačit náboženské přesvědčení občanů. Pompeo označil čínský útlak za „válku proti víře“.

Zpráva ministerstva zahraničí také upozornila na narůstající mezináboženské násilí a zabíjení v Africe. V loňském roce se muslimští militanti Fulani dopustili mnoha násilných útoků proti křesťanům v Nigérii. Teroristické skupiny Boko Haram a Islámský stát operující v západní Africe (ISWAP) útočili na křesťany i muslimy.

Zpráva publikovaná minulý měsíc odhalila, že islámští militanti zabili během prvních pěti měsíců roku 2020 620 křesťanů. Američtí senátoři v této souvislosti vyzvali Trumpa, aby do Nigérie vyslal zvláštního vyslance, aby ukončil zabíjení křesťanů.

Pákistán je i nadále nebezpečným místem pro náboženské menšiny. Zpráva zaznamenala stížnosti na pákistánský soudní systém, který nedokáže postavit před soud pachatele násilí vůči náboženským menšinám.

Open Doors řadí Pákistán na pátou příčku nejhorších zemí na světě, pokud jde o pronásledování křesťanů, a poznamenává, že křesťané jsou obecně „považováni za občany druhé kategorie“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red-  Datum: 4. srpna 2020  Foto: Twitter.com – konference o náboženskvé svobodě ve světě

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář