V Praze se dnes uskuteční představení Lutherových dopisů přátelům a rodině

 

Při příležitosti 500. výročí evropské reformace se v Praze ve čtvrtek 5. 10. 2017 uskuteční slavnostní večer s uvedením českého překladu Lutherových dopisů přátelům a rodině.

Během večera vystoupí recitátor Alfred Strejček, hudebníci Tomáš Medek (varhany), Lukáš Pavlíček (hoboj) a Tomáš Najbrt (loutna). Dále promluví Martin Wernish a překladatelé Mikuláš Vymětal a Alexandr Flek.

Knihu Martin Luther: Dopisy blízkým vydává vydavatelství Biblion. Vydavatelé ke knize uvádějí: „Martin Luther, nejvýznamnější reformátor církve, spolutvůrce německého jazyka a jeden z nejdůležitějších křesťanských teologů, je postavou, jaká nesnadno hledá srovnání. Není však tato jeho velikost spíše drtivá? Není jeho vehemence spíše odstrašující? Jaký to byl vlastně člověk? Jednou z nejpřístupnějších cest, jak najít odpověď, je nahlédnout do jeho dopisů.“

„Dopisy blízkým jsou stručným výborem z Lutherovy obsáhlé korespondence, který má reformátora představit nejen jako teologa, myslitele či hrdinu, ale především jako člověka. Ukazuje, jaká břemena, těžkosti a nemoci musel přemáhat (někdy i mrzutosti a drsnosti), jak se však stále znovu vracel k radostné naději evangelia, kterou probouzel i v druhých, jak mu nechyběl humor ani citlivost k bližním, jak dobrým uměl být přítelem, oddaným manželem a milujícím otcem a jak své povolání navzdory všemu naplňoval až do konce.“

Místem konání akce je evangelický kostel sv. Martina ve zdi, Martinská 8, Praha 1. Zahájení je naplánováno na 19:00 hod.

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář