Přední americký baptista vyzval Trumpa, aby okamžitě odstoupil

Jedna z předních osobností největší americké protestantské denominace vyzvala prezidenta Trumpa, aby kvůli nepokojům na americkém Kapitolu, které zapříčinily smrt pěti lidí, okamžitě odstoupil.

 

Russell Moore, předseda Komise pro etiku a náboženskou svobodu – která funguje v rámci Jižních baptistů a reaguje na společenské a politické záležitosti, požádal Trumpa, aby pro blaho země odešel, a tím pomohl nastartovat proces usmíření.

 Moore, který byl vůči současnému prezidentovi kritický po celou dobu jeho úřadování, uvedl, že protesty v budově kongresu byly „morální ohavností“. „Každý člověk, který zaútočil na náš Kapitol, a každý, kdo podněcoval tento protest, by měl být okamžitě a v plném rozsahu brát na zodpovědnost,“ tweetoval.

V dalším tweetu Moore uvedl, že Trump má „morální odpovědnost“ „vyzvat tyto davy k zastavení této nebezpečné a protiústavní anarchie“. „Prosím, udělejte to,“ dodal. Moore také trval na tom, že pasáž z Římanům 13 – o pokynech věřícím, aby se podřídili vládě – se v této situaci nedá aplikovat.

Papeže šokoval vpád do Kapitolu v zemi s tak dlouhou demokracií

Papež František ve svém prvním veřejném komentáři ke středečním událostem ve Washingtonu řekl, že byl útokem příznivců Donalda Trumpa na Kapitol šokován. Vyjádřil velké překvapení, že se taková událost mohla stát v zemi s tak dlouhou demokratickou historií. Papež to uvedl v rozhovoru s italskou televizí TgCom24. Celé interview, v němž se hlava katolické církve vyjadřuje k různým tématům, televize odvysílá v neděli.

„Byl jsem velmi překvapen, protože lidé tam jsou tak disciplinovaní v demokracii,“ řekl papež. Podle něj tyto nepokoje, které stály život pět lidí, dokládají, že „něco nefunguje“, když lidé „jdou proti společnosti, proti demokracii, proti společnému dobru“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. ledna 2021 Foto: Wikipedia – Russell Moore

Tags: ,,,,

12 Komentáře

 1. A novinkou je, že USA už má i svého Pavlíka Morozova, který udal celou rodinu, že demonstrovali u capitolu a celá rodina přišla o práci. Teď Pavlík ale nemá na školné tak se mu CNN asi s ostatníma na školné složí….no prostě koukám :))).

  Odpověď
  • Víte, čemu se říká chucpe? To je když vrah svých rodičů žádá soud o shovívavost, protože je oboustranný sirotek. Stejné chucpe je, když komunista argumentuje Pavlíkem Morozovem.

   Odpověď
  • Ano, těch případů udání už je tam více a jak na potvoru vždy jen jedním směrem. Děti, které mají vymytý mozek progresivním školstvím udávají své konzervativní rodiče, jen to samo vypovídá o zastáncich a propagatorech progresivní levice mnohem více než stovky tlustých knih a zcela to demaskuje duchovní povahu tohoto neokomunistického totalitního směru, který se krásně projevuje v jednání demokratické strany v USA (o EU ani nemluvě, tam je to vidět již dlouho).

   https://m.youtube.com/watch?v=l71Efj_G-os&t=1s

   Odpověď
 2. Za totality jsme byli vystaveni permanentní lži ve veřejném prostoru (o úspěšnosti socialismu, o strádání lidí na Západě atd.). Obdivovali jsme Západ pro jeho politickou kulturu. Ne, že by tam politici neměli žádné „politické hříchy“. Tak ideální ten Západ zase nebyl. Ale když se na politika něco provalilo, byl nucen odstoupit, aby nepoškodil svou stranu. Voliči by jí to v příštích volbách dali „sežrat“. Nějakou dobu to platilo i u nás – vpomeňme na Stanislava Grosse. Pak se cosi pokazilo. Češi zvolili do čela státu agenta StB a zloděje. Prezidentem byl zvolen soudem usvědčený lhář. Stejné je to se zvolením prezidenta Trumpa. Všichni věděli, že je to narcis bez jakéhokoliv morálního kreditu a přesto ho volili – dokonce i křesťané. Dokáže někdo vysvětlit takové zatemnění soudnosti?

  Odpověď
  • Obdivovali jsme Západ – a teď jsou z USA – spojené státy komunistické. To bylo řvaní na Zemana kvůli Číně a teď EU uzavřela dohodu s Čínou. To je k popukání.
   Je to jednoduché jak facka – Když jdeš na západ, tak přijdeš na východ.

   Odpověď
    • Nejsem odborník, ale marxismus na amerických univerzitách se prosazoval někdy již v 60-tých letech, takže to je dlouhodobý proces. Trumpovi příznivci nejsou bolševici, ti jsou na straně lžiprezidenta Bidena a komunistky Harrisové.

     Odpověď
 3. Dnes byl zatcen a obvinen John Sullivan, mlady misenec, zakladatel nasilnickeho spolku, znama tvar mezi rabujicimi nasilniky Antify, nejen z demonstraci BLM,!! placenych Demokraty. ktery biji ty, co s nimi nesouhlasi, vcetne novinaru. To je samozřejmě něco co se v ČT či CNN člověk nedozví, tam dají max nějakou Trumpovo větu vytěženou z kontextu. Podle průzkumu Trumpovi nadále důvěřuje drtivá většina republikánských voličů. Až 96% jejich voličů se domnívá, že udělal republikánskou stranu lepší a větší, 69% se domnívá, že nenese žádnou odpovědnost za útok na Capitol a 63% jej považuje za nejdůležitějšího republikána. Inu osobní zkušenost voličů je holt opět v naprostém rozporu s mainstreamovymi budovateli rudých zítřků.

  Odpověď
 4. Ještě by nám pan Moore mohl sdělit jaké další oddíly Písma a v jakých různých situacích neplatí, abychom věděli a nezůstali na scestí. Přiznám se, že jsem až do dnešního dne netušil, že i Baptiste mají nějakého Papeže, který určuje co z Písma platí a co ne, popř na koho to platí a na koho ne. Doufám, že až pan Biden zase někam pošle vojáky, obnoví financování propotratovych neziskovek či podpoří „oprávněné“ rabování organizovane BLM a Antifou, tak pan Moore vyzve křesťany k jeho naprosté podpoře. Je neuvěřitelné, kam až může nenávist zavést i některé křesťany, kteří raději hledí na to co je pře očima a ne k srdci.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář