Křesťan dnes

Předsedkyně rady Německé evangelické církve oznámila rezignaci

Berlín – V Německu z funkce předsedkyně rady evangelické církve odstoupila Annette Kurschusová. Agentura DPA píše, že tato teoložka a pastorka čelí obvinění, že léta věděla o tom, že jeden z někdejších pracovníků církve je podezřelý ze sexuálního násilí.

Kurschusová dnes oznámila, že odstupuje z postu předsedkyně rady Německé evangelické církve, kterou vedla od roku 2021, i z vedení vestfálské evangelické církve, v jejímž čele byla od roku 2012.

SOUVISEJÍCÍDo čela německé protestantské synody byla zvolena 25letá studentka

Kurschusová odchází v souvislosti s vyšetřováním státního zastupitelství v Siegenu v Severním Porýní-Vestfálsku, které se týká jistého zaměstnance církve, jenž v 90. letech působil ve stejném okrsku jako Kurschusová. Zda se dotačný dopustil nějakých trestných činů, státní zastupitelství podle DPA ještě nevyjasnilo. Objevily se otázky, co Kurschusová o pochybeních tohoto muže věděla.

Předsedkyně rady Německé evangelické církve, k níž se v Německu hlásí více než 19 milionů lidí, se ocitla pod sílícím tlakem. Bránila se, že o případu ze Siegenu z 90. let se dozvěděla teprve letos v srpnu, kdy se objevilo anonymní trestní oznámení. „Dříve jsem o tomto sexuálním násilí, kterého se údajně dopouštěl tento člověk, nevěděla,“ uvedla pastorka. Muž, kterého se trestní oznámení týká, je v důchodu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 20. listopadu 2023 Foto: Wikimedia Commons – Annette Kurschusová

Exit mobile version