Představitel charizmatického sboru Bethel se omluvil za své proroctví

Přední představitel charismatického sboru Bethel zveřejnil omluvu za nesprávné prorokování, že Donald Trump vyhraje druhé prezidentské volby.

Kris Vallotton krátce po listopadových volbách stáhl své video s omluvou kvůli tomu, že v procesu sčítávání hlasů mohlo dojít k pochybení. Řekl, že odloží rozhodnutí se omluvit, dokud nebude ukončen proces sčítání hlasů.

SouvisejícíKris Vallotton z Bethel Church: Církev by s rozvedenými neměla zacházet jako s malomocnými

Nyní, když bylo potvrzeno vítězství Joe Bidena, Vallotton opětovně nahrál svou omluvu. „Toto je ukázka mé původní omluvy (ze 7. listopadu 2020), jak jsem slíbil,“ uvedl k příspěvku. „Děkuji vám, že jste se mnou byli trpěliví, protože jsme čekali na potvrzení volebního vítězství prezidenta Bidena. Modlím se za naději a mír pro náš národ!“

Ve videu se Vallotton omlouvá za „mylné proroctví o Donaldu Trumpovi“. „Mýlil jsem se,“ dodal. „Beru plnou odpovědnost za to, že jsem pochybil. Neexistuje pro to žádná omluva. Myslím, že to ze mne nedělá falešného proroka, ale vytváří to pochybnosti o mé důvěryhodnosti,“ konstatoval představitel amerického charizmatického sboru.  

Co s falešnými politickými proroctvími?

 Portál Christianity Today informuje o události, kdy na konci října majitel vlivné americké křesťanské televize CBN Pat Robertson prohlásil, že slyšel od Pána: „Bez jakýkoli pochybností Trump vyhraje volby.“ Trump si vedl mnohem lépe, než očekával, a se 70 miliony hlasů, dosáhl druhého nejvyššího součtu v historii USA.

Americký evangelikální časopis připomíná, že v roce 2016 pastor Jeremiah Johnson, přesně předpověděl Trumpovo volební vítězství ještě předtím, než se stal lídrem v republikánských primárkách. Robertson však nebyl sám, kdo předpovídal další vítězství prezidenta v roce 2020. Většina veřejných proroctví mluvila o Trumpově vítězství, přičemž někdy zmiňovala sporné volby.

CT připomíná pasáž z 5. Mojžíšovy 18, kde Bible varuje před falešným proroctvím, i když prorokuje „domýšlivě,“; hebrejské slovo obvykle zahrnuje význam slova drzá vzpoura (například v 5. Mojžíšově 1,43 a 17,13). „Pokud se to, co prorok hlásá ve jménu Páně, nestane nebo se nenaplní, jedná se o poselství, které Pán neřekl,“ píše se v 5. Mojžíšově 18,22.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 116. ledna 2021 Foto: screenshot YouTube – Kris Vallotton

Tags: ,,,,

2 Komentáře

  1. On Trump volby vyhrál, jen kvůli podvodům Demokratické strany ve swings states nebude zvolen. Proti podvodu existuje pouze jedna zbraň a to stále říkat a připomínat pravdu a to navzdory pronásledování, cenzuře, dehonestaci, vyhazování z práce, seznamům nepohodlných, vylučování z letecké přepravy… Je nutné připomínat, že Biden je lžiprezident a podvodník…

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář