Představitelé církve reagují na tragédii na základní škole ve Vrútkách

Bratislava / Žilina – Představitelé katolické církve reagují na tragédii na základní škole ve Vrútkách, při níž zemřeli dva lidé. Muž z Martina nožem napadl zástupce ředitelky, který i přes snahu zavolaných záchranářů útok nepřežil.

Útočníkem byl bývalý žák této školy. Po útoku se pokusil z místa uprchnout, ale dostihli ho policisté, kteří ho vyzvali, aby se vzdal. Pachatel však zaútočil nožem i na policisty a ti ho zastřelili.

Facebook – Mgr. Jaroslav Budz

„Zpráva o dnešní tragédii ve Vrútkách se mě bolestně dotkla. Chci vyjádřit svou hlubokou účast a blízkost v modlitbě všem, kteří jsou tímto neštěstím zasaženi,“ zareagoval žilinský biskup Tomáš Galis. „I celé společenství věřících prosím, aby podle svých možností obětem poskytlo svou oporu a útěchu. Za všechny se modlím a s prosbou o Boží pomoc budu obětovat za ně slavení mše,“ dodal na sociální síti a webové stránce Žilinské diecéze Mons. Tomáš Galis.

„Velmi mě zaskočila zpráva o tragédii na škole ve Vrútkách a vím, že se to určitě dotklo velmi hluboko srdce každého obyvatele Slovenska,“ napsal na sociální síti David Bartimaios Tencer, kapucín, který působí jako biskup v islandském Reykjavíku. „Chci se zejména v modlitbě přimknout k vám, které tato tragédie zasáhla, zejména k rodinám postižených, k zaměstnancům i žákům školy, kde se to stalo, kněžím ve Vrútkách, a samozřejmě i ke každému jednomu, který to teď potřebuje,“ uvedl podle TK KBS biskup Tencer.

 

„Modlím se i za samotného pachatele, který již stojí před Boží tváří a ví, že to, co udělal, je strašné. Ať je jemu i nám všem Pán milostivý,“ dodal biskup.

 

-red-  Datum: 12. června 2020  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář