Představitelé církve se vyjádřili k verdiktu soudu s vrahem George Floyda

Představitelé církve se na sociálních sítích podělili s několika svými názory na verdikt soudu ke smrti George Floyda. Kvitovali fakt, že spravedlnosti bylo učiněno zadost.

Dnes už bývalý policista Derek Chauvin byl v úterý uznán vinným z vraždy George Floyda poté, co téměř devět minut klečel na jeho krku.

Arcibiskup z Canterbury napsal, že spravedlnost pro uctění památky George Floyda je „zásadní“.

SouvisejícíV ulicích, kde zemřel Floyd, se lidé setkávají se zvěstí evangelia

Americký evangelista Franklin Graham uvedl: „Náš právní systém funguje a spravedlnosti bylo učiněno zadost“ a doufá, že „celá Amerika a naše silové složky se z toho poučí a že se staneme lepším národem.“

Generální ředitel Evangelikální aliance ve Velké Británii Gavin Calver konstatoval, že „boj za ukončení rasismu ve všech jeho nechutných projevech musí pokračovat.“

Pete Greig, který je zakladatelem modlitebního hnutí 24/7, citoval Terrencea Floyda, bratra George Floyda, a zdůraznil roli církve, která hrála důležitou roli v boji za spravedlnost.

Případ George Floyda vzbudil vlnu demonstrací po celé Americe, které se následně přelily také do dalších států světa. Lidé v ulicích protestovali proti policejní brutalitě a poukazovali na rasistický podtext.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. dubna 2021 Foto: screenshot YouTube – Derek Chauvin

https://premierchristian.news/en/news/article/how-the-church-responded-to-the-george-floyd-killing-verdict?utm_source=Premier%20Christian%20Media&utm_medium=email&utm_campaign=12315141_daily%20news%2022%20April%202021&dm_i=16DQ,7BYF9,C3NX6,TQWFB,1

Tags: ,,,,,,

1 Komentář

  1. Jaromír Jandl

    Je to naprosto nenormální glorifikace zločince, který zemřel proto, že měl v krvi vysokou dávku drogy a jeho zdraví byli v důsledku narkomanie těžce podlomeno. Ne v důsledku rasismu, to je blbost. Policista mu neklečel na krku ale na rozhraní zad. Rozsudek nad policistou je vysměchem spravedlnosti a to že jej křesťanští představitelé kvitují je ostudným překroucením Biblického pojetí práva! Takto USA a celý západ pohltí bezzákonnost a zločinnost.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář