Představitelé církví se setkali se Šefčovičem. Z liberálního eurobyrokrata se stal konzervativní křesťan

Bratislava – Představitelé křesťanských církví se setkali s kandidátem SMERu na post prezidenta. Zajímavé je, že v tiskové zprávě biskupů Slovenska ho představili jako „místopředsedu Evropské komise,“ což je týden před volbami asi těžko uvěřitelné.

Těsně před volbami měli Slovenští představitelé oficiální setkání s Marošem Šefčovičem. Tento krok je možné chápat jako snahu Šefčoviče o konzervativní hlasy slovenských voličů a ze strany církevních představitelů nepřímá podpora kandidáta strany SMER-SD. Podle informací deníku Postoj se další setkání představitelů církve s prezidentskými kandidáty neplánuje.

„Tisková kancelář KBS to sice v tomto nadpisu hraje na to, že náboženští představitelé se setkali s místopředsedou EK, ale samotný Šefčovič se na tiskovém brífinku netajil tím, že se zástupci křesťanských církví a židovských náboženských obcí se setkal jako prezidentský kandidát,“ napsal na svém Facebooku Imrich Gazda.

Publicista a vysokoškolský učitel dále dodal: „Osobně bych dokázal najít pochopení pro toto setkání jen tehdy, kdyby se náboženští představitelé podobně setkali i s ostatními prezidentskými kandidáty. O tomto úmyslu však zatím nepadla ani zmínka. Pokud zůstane jen při tomto setkání, tak jsem fakt zvědavý, na alespoň jakžtakž uvěřitelné zdůvodnění.“

Podle Deníku N jde o snahu vládní strany zahrát na strunu konzervativních voličů a získat je na stranu Maroše Šefčoviče. Připomínají předchozí volby, kdy na prezidenta neúspěšně kandidoval Róbert Fico a snažil se před veřejností prezentovat jako křesťan, ale „celé to působilo jako velmi neupřímná a prvoplánová snaha získat na svou stranu věřící voliče. A tak to i dopadlo.“

„Představitelům slovenských církví se podařil zázrak. Neproměnili vodu na víno, ale Maroše Šefčoviče v dobrého křesťana. S vysokou pravděpodobností jim tento „zázrak“ nikdo nesežere,“ napsal ironicky Ľubomír Jaško na stránce aktuality.sk.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: TK KBS Šefvčovič a představitele církve 

Tags: ,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář