Prezident Betlehem Seminary odstoupil kvůli postojům ke křtu dětí a odluce církve od státu

Škola Bethlehem College and Seminary, na níž působí jako rektor teolog John Piper, přijala rezignaci svého prezidenta kvůli jeho názorům na křest dětí a odluku církve od státu.

Škola se sídlem v Minneapolisu v Minnesotě v pondělí oznámila, že Joseph Rigney odstoupil z funkce prezidenta, který na škole působil v různých funkcích 16 let.

SOUVISEJÍCÍ„Problém je ve vedení“ – Andy Stanley o úpadku náboženských hodnot v USA

Podle informací listu The Christian Post se Rigney a Betlehem College rozcházejí kvůli „rozdílným vizím mezi ním a ostatními vedoucími představiteli školy“. V prohlášení se píše, že Rigney přijímá postoje, které „nejsou v souladu s tím, co baptisté považují za biblické“.

„Jeho postoj ke křtu a k tomu, jak děti věřících zapadají do smluvního schématu Písma, se vyvinul do té míry, že křest dětí je otevřenou otázkou,“ uvádí se v prohlášení.

Vedení školy se domnívá, že Rigneyho „postoj ke vztahu mezi křesťanstvím a civilní vládou není v souladu s historickým baptistickým důrazem na odluku církve od státu“.

„Jde o to, že prezident Rigney svým nedávným důrazem na naději na případnou christianizaci celé společnosti, včetně civilní vlády, výrazně vybočil z řady jiných vedoucích představitelů školy, kteří varují před využíváním civilní moci k zavedení křesťanství jako oficiálního náboženství.“

Správní rada školy jmenovala dočasným prezidentem Briana J. Tabba, akademického děkana a profesora biblických studií. Rigney oficiálně odstoupí na konci května.

„V současné době se s rodinou modlíme a zvažujeme několik možností naší budoucnosti, z nichž všechny by nám umožnily pokračovat v šíření nadšení pro Boží svrchované dílo ve všech věcech,“ uvedl podle Christian Post Rigney v prohlášení. 

Kromě funkce prezidenta Bethlehem College Rigney působí také jako pastor a píše příležitostné sloupky pro populární teologické webové stránky Desiring God, na které dohlíží John Piper.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. dubna 2023 Foto: Betlehem Seminary – Joseph Rigney

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář