Při hromadném útoku byl zabit nigerijský křesťanský vůdce

Předseda Nigerijské křesťanské asociace (CAN) zemřel v časných ranních hodinách dne 23. září na následky zranění, která mu byla způsobena při útoku na jeho dům ve vesnici Massu.

Jak na svých stránkách informuje Christian Solidarity Worldwide, napětí v oblasti rostlo po vraždě ženy jejím příbuzným, který opustil islám, ale nestal se ani křesťanem. Reverendu Yohannu Shuaibu z New life Church bylo doporučeno, aby svůj domov opustil, protože místní muslimská komunita se domnívá, že vrahovi ženy pomohl konvertovat ke křesťanství. 

SOUVISEJÍCÍKatolický kněz z Nigérie byl propuštěn na svobodu

Rev. Shuaibu a jeho rodina strávili noc v sousední vesnici zvané Biri. Vrátil se další den, 22. září, k evakuaci žáků ze školy postavené pro domorodé křesťanské děti, pro které sháněl finance. Po příjezdu do vesnice se zdálo, že napětí opadlo, a tak se reverend a jeho rodina rozhodli zůstat ve svém domě.

Dav lidí té noci však zaútočil mačetami na dům a napadli pastora. Manželce a dětem se pod rouškem tmy podařilo uprchnout do bezpečí. Zraněný pastor byl urychleně převezen do nemocnice, ale na druhý den následkům zranění, žel, podlehl.

Rozvášněný dav v noci zapálil Shuaibův dům, kostel a místní školu.

CSW dále konstatuje, že pastor Shuaibu byl populární a inspirativní postavou. Pomáhal nejen při zajišťování finančních prostředků na vzdělávání pro místní děti; dohlížel také na získávání finančních prostředků na vrty pro křesťanská společenství, kterým byl odepřen přístup k vládním vodním zdrojům.

Zakladatel CSW Mervyn Thomas uvedl: „Naše srdce a modlitby jsou s manželkou Rev. Shuaibu, dětmi, církví a komunitou, když truchlí nad ztrátou manžela, otce a vůdce. Rev. Shuaibu bude ve své komunitě i mimo ni velmi chybět. Naléhavě žádáme policii, aby vynaložila veškeré úsilí při hledání a stíhání osob odpovědných za jeho smrt.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. září 2021 Foto: CSW – Reverend Shuaibu

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář