Při leteckém neštěstí zemřel americký baptistický misionář

Clint Clifton, zakladatel sborů pracující pro Severoamerickou misijní radu, ve čtvrtek tragicky zahynul při leteckém neštěstí v Georgii ve věku 43 let. 

V e-mailu zaslaném zaměstnancům a misionářům NAMB a sítě Send Network prezident NAMB Kevin Ezel sdělil, že Clifton zemřel ve čtvrtek večer při havárii malého letadla v severní Georgii. Clifton byl jedinou osobou v letadle a podle Dawson County News byl na místě nehody prohlášen za mrtvého.

„Bůh Clinta velkoryse obdaroval mnoha způsoby. Měl srdce pastora a byl talentovaným zakladatelem sborů s vášní pro oslovování lidí pro Krista. Miloval to, co zde v NAMB děláme, a vkládal do toho své srdce a svůj život. Už teď nám chybí a zanechává po sobě prázdnotu, kterou nelze zaplnit,“ napsal podle Christian Post Ezel.

SOUVISEJÍCÍZemřel vlivní americký letniční pastor Jack Hayford

„Zatímco se všichni modlíme za Clintovu rodinu a jeho nejbližší přátele a povzbuzujeme je, pečujme jeden o druhého, když procházíme zármutkem a šokem z tohoto okamžiku. Na takovou zprávu člověka nic nepřipraví, ale máme Spasitele, který nás ponese a podrží v nadcházejících dnech.“

Clifton a jeho manželka Jennifer byli manželé od roku 2000 a měli pět dětí: Noaha, Ruthe, Isaiaha, Betchinu a Mosese. Clifton byl také moderátorem podcastu Nové sbory a pastorem sboru Pillar Church. 

V dopise zaslaném členům církve pastor Colby Garman uvedl, že zpráva o Cliftonově smrti je pro kongregaci i jeho rodinu „přílivovou vlnou smutku“.

„Neexistují vhodná slova, která by vyjádřila pocit ztráty, který prožívají. Kromě toho, že byl skvělým pastorem, byl i úžasným manželem a otcem,“ řekl. 

„Sdílíme s nimi zármutek a ztrátu – nejen protože v Kristu jsme se stali společnou rodinou, ale také protože Clintův život měl na nás všechny silný a praktický dopad. Byl to výjimečný člověk, který nám bude velmi chybět. Není možné si představit sbor Pillar Church bez jeho jedinečného nadšení a radostné přítomnosti.“

Pastor a spisovatel David Platt v pátek večer ve svém příspěvku na sociálních sítích vyjádřil smutek nad Cliftonovým odchodem.

„Slovy nelze vyjádřit úctu, kterou mám ke Clintovi jako manželovi, otci, zakladateli sboru a příteli. Jsem zdrcen smutkem. A opravdu toužím po dni, kdy podobné zprávy už nebudou,“ napsal. „Prosím, modlete se za Clintovu úžasnou manželku Jennifer a jejich neuvěřitelné děti.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. ledna 2023 Foto: NAMB – Clint Cliford

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář