Při teroristickém útoku v Keni zahynulo 13 lidí

Při bombovém útoku na autobus bylo zabito třináct osob. Podezřelým z teroristického útoku je skupina aš-Šabáb. Podle International Christian Concern se jedná už o devátý incident v zemi od začátku roku.

Třináct cestujících bylo 31. ledna zabito a další byli těžce zraněni v severovýchodní Keni poté, co jejich vozidlo najelo na improvizované výbušné zařízení. Podle přeživšího útočníci ze somálské teroristické organizace aš-Šabáb stříleli na vozidlo těsně předtím, než přejelo bombu, která byla nastražena na silnici.

SOUVISEJÍCÍKřesťanské organizace kritizují Blinkena za odebrání Nigérie se seznamu zemí, kde je nejvíce ohrožena náboženská svoboda

Policie incident potvrdila: „Útok, ke kterému došlo v 7 hodin ráno, se stal asi osm kilometrů od města Mandera, když vozidlo najelo na ukrytou bombu u silnice, která explodovala a zničila 18místný autobus. Poté skupina asi šesti teroristů pokračovala ve střelbě. Náš hlídkový tým okamžitě zareagoval a byl schopen zastavit jakékoli další zabíjení.“

ICC uvádí, že silnice Arábie-Mandera, kde k útoku došlo, sousedí s hraničním přechodem do Somálska. Tato lokalita je častým místem, kudy se do země snaží proniknout militanti ze skupiny aš-Šabáb, kteří jsou napojeni na Al-Káidu, aby provedli útoky na křesťany a vládní úředníky. Partner ICC v Mandera útok odsoudil a vyzval vládu, aby obnovila doprovod osobních vozidel v regionu Mandera.

K podobnému útoku ve stejné oblasti došlo loni v březnu, kdy autobus najel na výbušninu a zemřelo pět cestujících. V roce 2018 byli na střední škole v Arábii zabiti dva učitelé, když teroristé ze skupiny aš-Šabáb provedli noční útok, který byl namířen na křesťany.

Podle ICC se jedná už o devátý teroristický útok v Keni od Nového roku. Země je ve stavu nejvyšší pohotovosti poté, co zahraniční a místní zpravodajské služby varovaly před možnými útoky teroristické skupiny sídlící v Somálsku.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. února 2022 Foto:

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář