Při tlačenici na bohoslužbě v Tanzanii zemřelo nejméně 20 lidí

Dáresalám – Nejméně 20 lidí zemřelo a dalších 16 jich utrpělo zranění při tlačenici, jež vypukla v sobotu večer na venkovní bohoslužbě pořádané na stadionu v severní Tanzanii. S odkazem na vyjádření místního představitele o tom dnes informovala agentura Reuters.

Na shromáždění ve městě Moshi na úpatí hory Kilimandžáro se dostavily stovky lidí. Místní pastor Boniface Mwamposa, který mši vedl, láká na své bohoslužby davy lidí tím, že jim slibuje bohatství a vyléčení, pokud se při obřadu projdou po „svatém oleji“.

„Tlačenice nastala, když se věřící začali hrnout, aby byli pomazáni svatým olejem,“ řekl místní komisař Kippi Warioba. Podle jednoho ze svědků agentury AFP nalil pastor olej na zem a lidé se po něm snažili projít. Řada jich však uklouzla a spadla. „Bylo to strašné, lidé byli nemilosrdně ušlapáni,“ prohlásil svědek.

Místní komisař Warioba dodal, že pět z mrtvých byly děti. Úřady se navíc obávají, že by se počet obětí mohl ještě zvýšit, protože dav byl velmi početný a neštěstí se stalo za tmy.

V Tanzanii v poslední době narůstá počet pastorů, kteří hlásají prosperitu a slibují, že vyvedou lidi z chudoby. Tvrdí také, že dokážou zázračně léčit. Tisíce lidí v této zemi s 55 miliony obyvatel vstupují do evangelické letniční církve, která získává většinu příspěvků výběrem desátků, tedy asi desetiprocentní daní z příjmu věřících.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 2. února 2020  Foto: Facebook – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář