Při tragické nehodě zemřelo v Bolívii 12 křesťanských dobrovolníků

Bolívie – Tým lékařů se zúčastnil humanitární cesty s nevládní organizací MedFund. „Modlete se za každého člena rodiny a pozůstalé,“ prosí organizace.

Autobus se nacházel mezi městy La Paz a Apolo v Bolívii, když 4. srpna došlo k tragické nehodě. Řidič nezvládl řízení, sjel ze silnice a zhroutil se do strmé rokle. Při neštěstí zemřelo 15 lidí a dalších 21 lidí bylo zraněno.

Úřady ve městě El Alto uvedly, že policie vyšetřuje závažný incident. Podle některých zpráv z místních novin měl řidič autobusu překročit maximální povolenou rychlost v daném úseku.

Evangelical Focus uvádí, že mezi cestujícími bylo 22 lékařů, kteří se účastnili humanitární cesty organizované křesťanskou organizací MedFund. Dvanáct z těchto dobrovolníků při havárii zahynulo. Tým MedFund plánoval zahájení bezplatné zdravotní kampaně ve městech Siphia, Azarinas, Curiza a Piedra Blanca.

Bolívijská ministryně zdravotnictví Gabriela Montañová vyjádřila soustrast příbuzným. „Tato dopravní nehoda je hrozná, zemřelo 15 lidí, z nichž 12 byli dobrovolníci z nadace,“ řekla.

„Modlete se za každou rodinu a přeživší,“ prosí organizace. MedFund je křesťanská organizace. Dobrovolníci, kteří se účastnili této akce, cestovali s cílem „sdílet evangelium Ježíše Krista a demonstrovat Boží slovo chudými a znevýhodněným prostřednictvím poskytování lékařské péče,“ řekl výkonný ředitel organizace Dan Hennenfent.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 13. srpna 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář