Křesťan dnes

Při Tříkrálové sbírce v hradecké diecézi vyrazí do ulic stovky koledníků

Hradec Králové – Na východě Čech začátkem ledna 2023 vyrazí opět do ulic měst a obcí tříkráloví koledníci, aby od lidí získali příspěvky do pokladniček Tříkrálové sbírky. Akce potrvá od 1. do 15. ledna 2023. ČTK o tom dnes informovala Jana Karasová z Diecézní charity Hradec Králové. Při posledním ročníku Tříkrálové sbírky letos v lednu na území Královéhradecké diecéze, která zahrnuje území Královéhradeckého, Pardubického a části dalších sousedních krajů, lidé darovali rekordních 21,1 milionu korun.

„Koledníci Charity jsou již natěšení na tradiční živou koledu. Věříme, že do našich domovů přinesou radostné poselství Vánoc i v této nelehké době. Děkujeme za každý i malý dar a srdečně zveme také na doprovodné akce sbírky,“ uvedla ředitelka Diecézní charity Hradec Králové “ říká Anna Maclová.

SOUVISEJÍCÍSkauti rozvezou po ČR betlémské světlo,v Praze ho budou odpoledne vozit tramvaje

Ve většině regionů bude možné sbírku podpořit také příspěvkem do statické kasičky v charitních zařízeních, kostelech, na úřadech a v obchodech. „Lidé mohou přispět i bezhotovostním darem na účet sbírky do 31. ledna nebo do on-line pokladničky na webu www.trikralovasbirka.cz, kde lze podpořit i přímo Charitu ve své oblasti a přehrát si požehnání od kněze Zbigniewa Czendlika z Lanškrouna,“ uvedla Karasová.

Tříkrálovou sbírku tradičně doprovodí řada akcí, například průvod s koňmi a živý betlém v Poličce, koncerty a akce pro koledníky nebo v pátek 6. ledna v 8:00 v Hradci Králové v katedrále Svatého Ducha požehná třem králům hradecký biskup Jan Vokál.

„Tříkrálová sbírka pomůže nemocným a potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu bude věnována na humanitární pomoc do zahraničí,“ uvedla Karasová.

Například hradecká Oblastní charita z výtěžku sbírky podpoří výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách nedaleko Hradce Králové a Oblastní charita Pardubice rekonstrukci prostor pro domácí hospic v Dražkovicích. V Hospici Anežky České v Červeném Kostelci na Náchodsku a v trutnovské Domácí hospicové péči využijí prostředky ze sbírky na obnovu zdravotního materiálu a vybavení pro péči o těžce nemocné. Hospicovou péči podpoří například také v Poličce a Chrudimi. Na Náchodsku, Orlickoústecku, v Dolním Újezdě i v dalších oblastech použijí vybrané prostředky pro změnu na podporu Charitní pečovatelské služby, která pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením.

Aktuální informace o Tříkrálové sbírce v hradecké diecézi jsou uvedeny na webu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 29. prosince 2022 Foto: hk.caritas.cz

Exit mobile version