Při útoku na Sýrii umírají křesťané

Damašek – Při útocích v kurdské oblasti na severovýchodě Sýrie byli zabiti tři křesťané, informovala agentura In Defense of Christianians (IDC).

V Kamišlí zemřel syrský křesťan a jeho manželka, zatímco v Ras al-Ainu byl zabit další křesťanský civilista. Při útocích bylo zraněno deset civilistů.

„Lidé byli vystrašení a říkali mi, právě nás bombardují!“ řekl NPR Bassam Ishak, prezident Syrské národní rady v Sýrii. „Myslíme si, že je to zpráva pro Kurdy a křesťany, aby odtud odešli, aby tam Turecko mohlo přesunout uprchlíky. Domníváme se, že je to forma etnických čistek.“

Turecká operace se zpočátku soustředila na šedesáti kilometrový úsek země mezi dvěma arabskými většinovými městy Ras al-Ain a Tel Abjad, uvádí Christianity Today. IDC, která obhajuje křesťany a jiné náboženské menšiny na Středním východě, uvedla, že v této oblasti je velká koncentrace křesťanů.

Televize Chanel 4 hlásila oběti celkem sedm civilistů, včetně dvou dětí. Odvetná kurdská palba zabila v několika městech šest lidí. Turecký prezident Erdogan uvedl, že bylo zabito 109 kurdských bojovníků. Videozáznam ukázal, že desítky tisíc civilistů prchají z oblasti.

Američtí vojenští představitelé uvedli pro Washington Post, že Turecko se většinou zaměřilo na kurdská vojenská zařízení, pravděpodobně zničilo americké zbraně.

Podle informací Christianity Today z iráckého Kurdistánu, turecká armáda cílila své útoky na obytné oblasti, což ohrožuje životy 40 000 až 50 000 křesťanů.

SDF zveřejnila video křesťanských vojáků při modlitbě v kostele. V popisu bylo: „Naší povinností je chránit naši zemi.“

Trump teď čelí značné kritice ze strany politických spojenců i odpůrců a bránil své rozhodnutí, přestože turecké postupy označil za „špatný nápad“. Vojenská intervence na Středním východě byla „nejhorší chybou, jakou kdy Spojené státy učinily,“ řekl Trump.

„Na Turecko uvalíme tvrdé sankce, pokud nebudou hrát podle pravidel. Budu to sledovat velmi pozorně,“ napsal na Twiteru Trump. Erdogan má naplánovanou návštěvu Bílého domu v listopadu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 17. října 2019  Foto: screenshot YouTube – civilist=e utíkají před válkou

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. „Při útoku na Sýrii umírají křesťané“.. nejen křesťané, ale obecně LIDÉ. A těch mrtvých ne-křesťanů je o dost více.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář