Přibližně pět milionů lidí pochodovalo v Nigérii na ochranu křesťanů

Lagos – Přibližně pět milionů lidí v neděli pochodovalo v 28 z 36 států Nigérie, aby protestovali proti vraždě pastora Lawana Andimiho. K tomuto činu se přihlásili teroristé z Boko Haram. Protestující odsoudili nečinnost nigerijské vlády, která nezastavila únosy a zabíjení křesťanů.

Pochod uspořádalo Křesťanské sdružení Nigérie (CAN) jako poslední část programu třídenního půstu. Účastníci pochodu podle Evangelical Focus nesli nápisy na podporu pronásledovaných křesťanů.

Odvážný nigerijský pastor byl popraven teroristy z Boko Haram

„Ačkoli jsme protestovali již dříve, vraždou pastora se situace dramaticky změnila,“ řekl prezident CAN Samson Ayokunle pro Christianity Today. „Jen v lednu jsme zaznamenali smrt nejméně 100 lidí, kteří zemřeli po útoku teroristů,“ dodal. Ayokunle poukázal na to, že shromáždění řeklo jednohlasně ne zabíjení. Perzekuce křesťanů v Nigérii je podle něj budíčkem pro vládu.

Foto: CAN – Pochod na podporu křesťanů

„Když lidé neplní povinnosti, které jsou náplní jejich práce, tak musí dát přednost jiným, aby mohli přijít,“ řekl John Ibenu, předseda CAN ve státě Kogi. Podle Ibenu: „CAN nebude tolerovat neschopnost a nebude zticha, protože musíme být hlasem utiskovaných.“

Světová evangelikální aliance (WEA) také odsoudila násilí na křesťanech v zemi a zpochybnila práci nigerijské vlády. V prohlášení, které podepsal generální tajemník Efraim Tendero, WEA připomněla, že „v roce 2019 bylo v Nigérii zabito pro svou víru asi 45% křesťanů z celého světa, když se jednalo o přibližně 1 350 z 3 000 úmrtí“.

„Vyzýváme prezidenta Buhariho a nigerijskou vládu, aby tyto útoky ukončila, rozhodně bojovala proti převládající beztrestnosti zabíjení a zajistila institucionální odpovědnost,“ dodala. WEA také požádala prezidenta Buhariho, „aby zvýšil své úsilí o osvobození rukojmích držených skupinou Boko Haram a Islámským státem v Nigérii.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 7. února 2020  Foto: screenshot YouTube –

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář