„Připravte cestu Pánu“: Rostoucí hnutí probuzení v Evropě hledí do roku 2024 s velkým očekáváním

„Je čas, aby se tato generace v Evropě spojila a hledala Boží tvář se svatým vzdorem, že Bůh s Evropou ještě neskončil.“

Takové je přesvědčení hnutí Revive Europe, které od 28. prosince do 1. ledna organizovalo v polském Krakově konferenci pro mladé lidi. 

Tématem setkání bylo „Připravte cestu Pánu“ a na konferenci přišlo kolem 3 000 účastníků ze všech evropských národů i z dalších oblastí světa, aby se „ponořili do života Eliáše a Jana Křtitele“. Sarah Breuelová, ředitelka organizace Revive Europe, řekla časopisu Evangelical Focus, že se jedná o „opravdový výkřik našeho srdce“.

SOUVISEJÍCÍ Konference Revive: 2 300 studentů se sešlo s touhou po probuzení v Evropě

Hnutí, které v Evropě roste

Hnutí „za obrodu mezi vysokoškolskými studenty v Evropě“ se v průběhu roku 2023 rozrůstalo. Vize zůstává stejná: „Chceme vidět Boží hnutí mezi vysokoškolskými studenty a mladými dospělými v Evropě. Chceme, aby studenti byli vybaveni v evangelizaci zabývající se apologetickými otázkami naší doby a také aby byli naplněni horlivostí k modlitbě a odvahou, kterou může dát pouze Duch svatý, aby byli svědky evangelia“.

Po poslední konferenci na konci roku 2022 se Revive Europe stalo nezávislou organizací, která se rozrostla na 20 pracovníků (někteří na plný a někteří na částečný úvazek).

V roce 2023 se uskutečnila tři výjezdní zasedání v Norsku, Švýcarsku a Velké Británii, kde si studenti vyhradili dny na „osobní probuzení“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. ledna 2023 Foto:

https://evangelicalfocus.com/europe/24888/prepare-the-way-of-the-lord-a-growing-revival-movement-in-europe-looks-to-2024-with-high-expectations

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář