Příští setkání Lausannského hnutí o světové evangelizaci bude v Jižní Koreji 

Příští celosvětové setkání Lausannského hnutí se uskuteční v září 2024 v jihokorejském Soulu u příležitosti 50. výročí prvního setkání ve Švýcarsku. 

Očekává se, že se na akci v roce 2024, známé jako Čtvrtý lausannský kongres o světové evangelizaci, sejdou tisíce křesťanských vedoucích z celého světa.

Portál Christian Post informuje, že generální ředitel Lausannského hnutí Michael Oh to oznámil ve středu během setkání vedoucích v areálu církve Onnuri Community Church v Inčchonu.

V oznámení Lausannské hnutí uvedlo, že věří, že setkání „bude klíčovým okamžikem v dějinách křesťanství, neboť čtvrtý Lausannský kongres bude v Soulu hostit Korea, Japonsko a širší asijská církev v úzké spolupráci s vedoucími z celé Asie“.

SOUVISEJÍCÍ Evangelikální lídři z celé Evropy budou společně hledat strategii pro úspěšnou evangelizaci

„Světová církev se nachází v kritickém bodě, kdy potřebuje zvážit svou jednotu i svědectví ve světě, protože se snažíme dosáhnout vize, že evangelium zasáhne každého člověka, že církve budou vytvářet učedníky ze všech lidi a lokalit, že v každé církvi a v každém odvětví budou působit Kristovi podobní vedoucí a že království bude mít vliv v každé oblasti společnosti,“ uvedla organizace.

„Soul 2024 bude oslavou evangelia a našeho milujícího, odpouštějícího a laskavého Boha, který nás pozval, abychom se připojili k jeho misii ve světě… Modlíme se, aby svět v následujících letech a generacích vypadal díky Soulu 2024 lépe.“

Počátky Lausanne sahají do července 1974, kdy reverend Billy Graham zorganizoval několikadenní setkání ve švýcarském Lausanne, kterého se zúčastnilo přibližně 2 300 křesťanských vedoucích z přibližně 150 zemí světa. 

Téma setkání v roce 1974, původně známé jako První mezinárodní kongres o světové evangelizaci, znělo: Ať země slyší jeho hlas“.

Christian Post dále připomíná, že od tohoto úvodního setkání se konaly další dva lausannské kongresy, a to v roce 1989 ve filipínské Manile a poté v roce 2010 v jihoafrickém Kapském Městě.

Hnutí během následných setkání přijalo moderní církevní prohlášení víry známé jako Lausannská úmluva.

„Jsme hluboce pohnuti tím, co Bůh koná v naší době, pohnuti k pokání nad našimi selháními a vyzváni k dokončení úkolu evangelizace,“ stálo v úvodu.

„Věříme, že evangelium je Boží dobrou zprávou pro celý svět, a jsme odhodláni z jeho milosti poslouchat Kristovo pověření hlásat je celému lidstvu a získávat učedníky ze všech národů.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. května 2022 Foto: Wikimedia Commons – Soul

https://www.christianpost.com/news/lausanne-congress-to-be-held-in-south-korea-in-2024-announcement.html

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář