Pronásledovaná čínská církev děkuje Bohu, že může svobodně praktikovat svou víru v USA

Čínský sbor, který unikl pronásledování, našel azyl ve Spojených státech.

Po náboženském pronásledování v Čínské lidové republice uprchlo 63 členů sboru Mayflower Church nejprve v roce 2019 do Jižní Koreje a v roce 2022 do Thajska. Uvízli tam a doufali, že získají status uprchlíka OSN, ale zdálo se, že všechny naděje jsou ztraceny, když thajská imigrační policie zatkla všech 63 členů kvůli propadlým vízům. 

SOUVISEJÍCÍSkupina pronásledovaných čínských křesťanů nalezla útočiště ve Spojených státech 

Pastor Yongguang Pan, vedoucí církve Mayflower, řekl pro CBN News: „Měl jsem obavy, co se může stát. Viděl jsem, že thajská policie je jiná než čínská. Kdyby nás čínská policie chytila, zbila by nás. Ale někdy jsem se cítil zoufale, protože kdyby nás poslali zpátky do Číny, bylo by to pro nás všechny mnohem horší.“

„Bůh však vyslyšel naše modlitby. Dokonce i něco tak strašného, jako je zatčení a uvržení do imigračního detenčního centra, si Pán přesto použil, aby upozornil na obtížnou situaci. To pohnulo americkou vládu k rychlejšímu rozhodnutí o našem přesídlení,“ vysvětlil.

Pastor Pan uvedl, že byl ohromen zázračným Božím zásahem.  

„Překvapilo mě, když Američané řekli, že už koupili letenky a máme hned odjet. Bylo to jaksi nemožné! Připomněl jsem si verš z knihy Job, který říká: ‚Slyšel jsem o tobě, ale teď tě vidím‘. Když jsem nastoupil do letadla a odletěl, připadal jsem si jako ve snu. Připomíná mi to, že Bůh je Bůh, který působí a udělá to, co slíbil.“

Po přistání v Dallasu se členům církve Mayflower dostalo vřelého přivítání.

China Aid, Freedom Seekers Int. a další lidskoprávní organizace jim pomohly získat náboženskou svobodu a azyl v USA.

Syn pastora Pana, Paul, a ostatní členové církve Mayflower jsou vděční za nový život, který nyní mají v Tyleru v Texasu. 

„Je to místo, kde lidé věří v Boha a mají svobodu vyznání a víry. Nejvíce si užívám svobody, že mohu konečně chodit do oficiální školy. Děkuji Bohu za všechno, co pro nás udělal. Vytáhl nás z detenčního centra a bezpečně nás přivedl sem do Ameriky.  A nechá nás v Americe žít v míru a svobodě,“ poznamenal pro CBN News syn pastora Pana. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. června 2023 Foto: screenshot CBN News

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář