Pronásledování křesťanů v roce 2019 poroste

Londýn – Release International (RI) varuje, že pronásledování křesťanů bude v roce 2019 narůstat.

Organizace přivítala monitorování pronásledovaných křesťanů, které nařídil britský ministr zahraniční Jeremy Hunt a vede ho biskup Truro Philip Mounstephen. Generální ředitel organizace Paul Robinson uvedl, že v pronásledování existuje „znepokojivý vzestupný trend“, a podporuje snahy o to, aby Spojené království udělalo více a „podpořilo trpící církev po celém světě.“

RI uvádí, že její partneři podporují názor, že pronásledování stoupá, a varovali, že tento trend bude pokračovat i v roce 2019, informuje Christian Today. Mezi zeměmi, které jmenuje z hlediska perzekuce za zvlášť znepokojující pro rok 2019, patří Nigérie, Indie a Čína.

V Nigérii budou pastevci kmene Fulani pokračovat v ničivých útocích na křesťany na severu a ve středu země. V prvních šesti měsících roku 2018 bylo zabito až 6 000 lidí a 50 000 dalších bylo vyhnáno z domu.

Organizace uvedla: „Eskalace zabíjení je zcela zřejmá. Existuje úmyslný plán zničit a ovládnout převážně křesťanské společenství v tomto regionu.“

V Číně došlo k prudkému nárůstu vládní opozice vůči náboženství včetně křesťanství. Nové zákony, které vstoupily v platnost v roce 2018, zakazují setkávání dětí a mládeže v církvi. V některých oblastech se podzemní církev rozdělila na menší skupinky, aby mohla přežít a nedostala se pod kontrolu vlády.

Čína pokračuje v politice odstraňování křesťanských symbolů a zavírání kostelů. Stále více se zaměřují na větší neregistrované kostely. Release International se domnívá, že k uzavření těchto významnějších sborů došlo kvůli nedostatečnému odporu ze strany Západu. „Vláda chce snížit křesťanství jen na malou aktivitu nedůležitých starších lidí,“ uvádí.

Předpokládá se, že až milion ujgurských muslimů je zadržovaných v čínských pracovních táborech.

V Indii jsou útoky na křesťany páchány hinduistickými nacionalisty. Násilné davy napadaly modlitební setkání, několik z oblastí schválilo zákony zakazující tzv. nucenou konverzi (účinně zakázaly veškerou evangelizaci).

Dalšími zeměmi, vyvolávajících znepokojení kvůli míře perzekuce, jsou pro rok 2019 Severní Korea, Eritrea a Pákistán, z níž křesťanka Asie Bibiová stále nemůže volně odejít.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons, Kim Čong-un 

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář