Propuštěný pastor Carl Lentz z Hillsongu prochází procesem duchovní obnovy a plánuje návrat

Laura Lentzová, manželka bývalého newyorského pastora Hillsongu Carla Lentze, uvedla, že je na svého manžela hrdá, protože „převzal odpovědnost“ po mimomanželském poměru a řadě selhání ve vztahu k členům církve.   

Laura i Carl Lentzovi oznámili svůj návrat do veřejného života prostřednictvím příspěvků na Instagramu s rodinnými fotografiemi. 

SOUVISEJÍCÍPopulární pastor Hillsongu Carl Lentz vysvětlil své odvolání

Ve svém příspěvku Lentzová podle portálu Premier uznala, že posledních 22 měsíců bylo náročných, ale uvedla, že se těší na „sdílení našeho příběhu“. 

„Jo, bylo to náročné a stálo to spoustu práce v těch posledních 22 měsících (ale kdo to počítá ??), aby se naše manželství stalo tím, čím kdysi bylo, a nikdy nepřestaneme pracovat na sobě a na tomto manželství! Vím, že je mnoho lidí, kteří nechtějí nebo by nikdy neudělali to, co jsem se rozhodla udělat já, a to je v pořádku, není to pro každého!!!“  

„Těším se, že se s vámi podělím o náš příběh, o to, jak jsem k tomuto závěru došla, a myslím, že to pomůže mnoha lidem. Ale jsem na svého manžela a na zodpovědnost, kterou na sebe vzal, moc pyšná!“ 

„Hlavně jsem vděčná za muže, který se pokořil a nesnažil se obhajovat, veřejně mlčel a zůstal soustředěný na to nejdůležitější – na naši rodinu!“

V listopadu 2022 byl bývalý pastor Hillsongu propuštěn ze své funkce v newyorské církvi kvůli problémům s vedením a morálním selháním. 

Britský křesťanský portál připomíná, že ve sboru působil více než deset let a byl známý tím, že se přátelil s celebritami včetně zpěváka Justina Biebera.  

Lentz později uznal, že nedodržoval standard, který se od křesťana a vedoucího církve očekává, a uznal, že byl nevěrný své manželce. Od té doby se Carl i Laura stáhli z veřejné sféry a přestěhovali se do Kalifornie, kde Carl údajně nastoupil do léčebného programu na léčení psychických problémů. 

Svým příspěvkem na Instagramu reagoval také Carl Lentz, aby oznámil jejich návrat. 

„Byla to náročná cesta, ale jsme naživu, jsme smíření a díky Boží milosti jsme SPOLU. Nejsme si jisti, co nás čeká v budoucnosti, ale víme, že jí čelíme jako rodina, a za to jsem moc vděčný,“ napsal. 

„Mé nejhlubší díky patří našim přátelům a rodině, kteří nám projevili takovou bezpodmínečnou lásku a milost, když jsme ji zoufale potřebovali. Navždy vděční… s nadějí očekáváme, co nás čeká! Děkujeme,“ dodal na závěr Carl Lentz. 

Zatím není jasné, co bude rodina dělat dál.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. září 2022 Foto: screenshot YouTube – Carl Lentz

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář