Křesťan dnes

Prosba o modlitby za unesené studenty v Nigérii. „Jedná se o děsivé selhání státu chránit křesťany,“ říká Robinson

Mezinárodní společenství musí podle Release International reagovat na bezprecedentní útok v Nigérii, při kterém bylo uneseno nejméně 140 studentů křesťanské školy.

Ozbrojení muži v pondělí brzo ráno napadli Střední baptistickou školu Bétel ve státě Kaduna. Předpokládá se, že se jednalo o ozbrojené pastevce, kteří už roky terorizují křesťanskou komunitu na severu Nigérie.

SOUVISEJÍCÍÚtok na baptistickou školu v Nigérii, uneseno bylo více než 100 studentů

Po přemožení bezpečnostní služby bandité unesli nejméně 140 dětí. Ve školském zařízení bylo v době útoku 180 žáků.

Generální ředitel Release International Paul Robinson k únosu dětí uvedl, že jedná o „děsivé selhání Nigérie chránit své křesťanské občany“.

„V našich srdcích a modlitbám myslíme na tyto unesené děti a jejich rodiče. Bůh ví, čím procházejí,“ cituje Robinsona portál Christian Today.

Ředitel křesťanské organizace se sídlem ve Velké Británii vyzval mezinárodní společenství, aby přimělo Nigérii přijmout účinná opatření na ochranu pronásledované křesťanské menšiny v zemi, která se opakovaně stala terčem útoků radikálů na severu země.

Kromě radikalizovaných pastevců, křesťané čelí také útokům členů militantní skupiny jako Boko Haram a ISWAP (Západoafrická provincie Islámský stát).

„Útoky na křesťany v severních a středních pásech Nigérie slouží fulanským ozbrojencům ve stejné džihádistické agendě jako tyto islamistické teroristické skupiny,“ uvedl Robinson.

Robinson upozornil, že „Boko Haram veřejně vyzvala k zabíjení křesťanů“ a jejím deklarovaným cílem je islamizovat celou Nigérii. Pastevci nyní zabíjejí více křesťanů než bojovníci Boko Haram. Zdá se, že přitom slouží stejné islamistické agendě .

„Trvá to příliš dlouho. Kolik nevinných mužů, žen a dětí musí trpět, než se něco změní? Svět se musí probudit a reagovat na situaci v nejlidnatějším africkém národě,“ dodává na závěr Robinson.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. července 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version