Proslulý ateista Richard Dawkins prohlásil, že je „kulturním křesťanem“ 

Autor knihy „Boží blud“ Richard Dawkins, který byl po desetiletí propagátorem nového ateismu, říká, že je „kulturním křesťanem“. 

V rozhovoru s Rachel Johnsonovou v rádiu LBC Dawkins řekl, že je „šťastný“, že počet vyznávajících křesťanů ve Velké Británii klesá, ale že by bylo „opravdu hrozné“, kdyby křesťanství bylo nahrazeno jiným náboženstvím. 

SOUVISEJÍCÍ Richard Dawkins chystá ateistickou knihu pro děti, aby zastavil „náboženskou indoktrinaci“

Přímočarý vědec přiznal, že byl „mírně zděšen“, když viděl, jak se v některých částech Spojeného království o Velikonocích objevují ramadánová světla.

„Musím říct, že jsem mírně zděšen, když slyším, že se místo toho propaguje ramadán,“ řekl podle Christian Today. „Mám pocit, že jsme křesťanská země.“

„Je pravda, že statisticky počet lidí, kteří skutečně věří v křesťanství, klesá, a to mě těší, ale nebyl bych šťastný, kdybychom například přišli o všechny naše katedrály a krásné farní kostely,“ pokračoval. 

„Takže se počítám mezi kulturní křesťany. Myslím, že by nebylo dobré, kdybychom… nahradili křesťanství nějakým alternativním náboženstvím, to by bylo opravdu hrozné.“

V reakci na jeho komentáře organizace Christian Concern uvedla: „Kdo by si ještě před pár lety pomyslel, že někdy uslyšíme tato slova z úst Richarda Dawkinse?“.

Generální ředitel společnosti Theos Chine McDonald v časopise Christianity napsal: „Ušli jsme dlouhou cestu od antagonismu nového ateismu, jehož posláním bylo odsoudit všechna náboženství včetně křesťanství. Své nadšení si ale nechám na dobu, kdy Dawkins a spol. začnou mluvit o tom, jak jejich životy převrátila naruby radikální láska Ježíše Krista.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. dubna 2024 Foto: Wikimedia Commons – Richard Dawkins

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář