Půl milionu věřících se sjednotilo v modlitbách za Německo

„Víra ukazuje, že existuje více než jen současná situace,“ uvedl bavorský premiér Markus Söder během online akce s názvem „Německo se společně modlí“.

Asi 500 000 lidí se účastnilo online akce s cílem se modlit za současnou situaci v zemi. Podle organizátorů to sledovalo 250 000 lidí na YouTube a Focus Online a nejméně dalších 250 000 sledovalo v křesťanské televizi.

Mezi účastníky iniciativy byly katolické, evangelikální, pravoslavné a svobodné církve. „Jsem mile překvapen a nesmírně vděčný,“ řekl podle Evangelical Focus Johannes Hartl, hlavní koordinátor akce.

Předseda bavorské vlády Markus Söder pozdravil účastníky a řekl, že „víra dává sílu. Víra nás sjednocuje. Víra naplňuje srdce optimismem a ukazuje, že existuje více než současná situace. Modlím se každý den. Vlastně se vždy modlím.“

„Nyní se modlím zejména za lidi, kteří jsou zasaženi koronavirem a za jejich příbuzné. Modleme se společně a děkujme všem těm, kteří podstupují obtížný úkol jako zdravotní sestry nebo lékaři,“ dodal.

Organizátoři nevědí, zda proběhne další kampaň „Německo se modlí společně“, ale vzhledem k úspěchu je to možné. „Modlitba je jednou z nejpřirozenějších věcí na světě. Modlitba není všechno, ale bez modlitby, i když dosáhneme všeho, je to k ničemu,“ zdůraznil Hartl.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 24. dubna 2020  Foto: Glaube.at – Věřící se modlí za Německo

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář