Rakousko zpřísní ostrahu kostelů a synagog

Vídeň – Rakousko zpřísní ostrahu kostelů a synagog. Atentátník, který 2. listopadu ve Vídni zabil čtyři lidi, možná cíleně vyhledával další oběti v kostelích, informoval podle agentury APA rakouský ministr vnitra Karl Nehammer.

Dvacetiletý rodilý Vídeňan s kořeny v albánské menšině v Severní Makedonii zaútočil na počátku listopadu puškou, pistolí a mačetou v centru rakouské metropole poblíž židovské synagogy. Než jej policie zastřelila, hledal možná další oběti v kostelích, řekl dnes Nehammer s odkazem na zjištění vyšetřovatelů.

Podrobnosti ministr nesdělil a ani mluvčí vídeňského státního zastupitelství Nina Busseková nechtěla Nehammerovo vyjádření komentovat.

Nehammer řekl, že nařídil zpřísnění bezpečnostní opatření u kostelů, synagog a dalších náboženských objektů ve všech spolkových zemích. Nyní je podle lidoveckého (ÖVP) ministra Rakousko v citlivé fázi, neboť nedávný teroristický útok by mohl podnítit k napodobení. O konkrétních plánech útoku na kostely a další svatostánky však nyní úřady podle Nehammera nevědí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 3. listopadu 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář