Raper Raego popsal svou cestu k Bohu

Ladislav Raego Pham je úspěšný český raper a bronzový slavík. Vyšla mu také kniha s titulem Věř, běž a dokážeš, která je zpěvákovým osobním vyznáním, jak se vypořádával s nadváhou, ale také s pocitem méněcennosti. 

„Měl jsem 130kg. Spolužáci na mě plivali. Nikdo nevěřil, že budu zpívat. Neposlouchal jsem je. Věřil jsem. A dokázal to! Tohle není příběh kluka, který shodil 60 kilo a stal se hvězdou. Byl by omyl myslet si, že jediný, co vám tahle knížka má předat, je návod k vypořádání se s tím, že jste nepopulární středoškolská nula. Je biblí všech, kteří se nenarodili se stříbrnou lžící v puse, návod k přežití v džungli osobních pádů a nadějí pro ty, co se trápí,“ píše se v upoutávce na knihu. 

V pořadu Na sobotní frekvenci Proglasu s moderátorem Radia 7 a pastorem Danielem Skokanem z pražského sboru ICF se přiznal, že to byla jeho věřící přítelkyně, která mu ve věku 17 let pomohla přemýšlet o smyslu života. Na této vnitřní proměně se podílely také některé tragické životní okolnosti z jeho okolí. 

„Do mého života vstoupila prázdnota, která trvala rok a půl, během které jsem tak nějak hledal a rozhodl jsem se, že s mým životem něco udělám,“ popsal Raego těžké období, které následovalo po rozchodu s přítelkyní. 

Během cesty po Americe se rozhodl zůstat v Los Angeles, kde přes různé těžkosti se setkal s pastorem, který mu pomohl najít cestu k Bohu. „Ten člověk mi pomohl k pokoře. Díky němu jsem si uvědomil, že jsem jen nástroj. Ta inspirace pochází odněkud shora a já jen plním Boží plán,“ řekl. 

Po návratu do České republiky byl jednou pozván na shromáždění pražského sboru ICF. V této době stále prožíval různé vnitřní zápasy, ale na skupince poprosil Boha o pomoc a „On mi skutečně pomohl,“ popsal důležitý duchovní zážitek na cestě k poznání Boha. 

„Pro mě je modlitba nástrojem vděčnosti a strašně mně to osvobozuje a tehdy do mé hlavy proudí různé moudrosti, nad kterými bych se nezamyslel. A tam vnímám, že je můj největší kontakt s Bohem.“    

-red- Datum: 17. prosince 2021. Foto: Facebook – Raego

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář