Rapper Ye, dříve známý jako Kanye West, ze dne na den přišel o status miliardáře

New York – Americký rapper Ye, dříve známý jako Kanye West, přišel o status dolarového miliardáře poté, co s ním rozvázalo spolupráci několik velkých korporátních partnerů kvůli jeho antisemitským výrokům. Především spolupráce s německým výrobcem sportovních doplňků Adidas představovala 1,5 miliardy USD (asi 36,5 miliardy korun) rapperova čistého jmění, odhaduje časopis Forbes. To se nyní podle Forbesu smrsklo na 400 milionů USD (9,7 miliardy korun).

V uplynulých týdnech s umělcem rozvázaly spolupráci módní značky The Gap a Balenciaga, sociální sítě Instagram a Twitter i jeho agentura Creative Artists Agency. Všechny společnosti se tak rozhodly kvůli rapperovým prohlášením, o nichž i on sám naznačil, že jsou antisemitská.

SOUVISEJÍCÍAdidas ukončil spolupráci s rapperem Ye, firmě vadí jeho antisemitské výroky

„Já si můžu říkat antisemitské věci, za to se mě Adidas zbavit nemůže. A co?“ řekl Ye 16. října v podcastu zaměřeném na hiphopovou komunitu Drink Champs, tedy zhruba týden předtím, než Adidas oznámil okamžité ukončení spolupráce.

Krátce předtím, než mu Twitter zablokoval účet, Ye nicméně uvedl, že „nemůže být antisemitou, jelikož černí lidé jsou v podstatě Židé“.

Forbes uvedl, že zbývajících 400 milionů USD v rapperově jmění tvoří nemovitosti, hotovost, jeho hudební sbírka a pětiprocentní podíl ve firmě Skims, kterou vlastní jeho bývalá žena Kim Kardashianová.

Stanice CNN poznamenává, že Ye se pravděpodobně stále považuje za miliardáře, jelikož podle něj „ve Forbesu nikdo neumí počítat“. „Není to miliarda, co mám, ale 3,3 miliardy,“ napsal Forbesu Ye v roce 2020, když jej časopis poprvé uvedl na seznamu dolarových miliardářů. Jeho partnerství s Adidasem mělo podle něj hodnotu 4,3 miliardy USD (asi 104,3 miliardy korun) a celkové jmění sedm miliard USD (asi 170,3 miliardy korun).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 27. října 2022 Foto: Wikimedia Commons – Kanye West

Tags: ,,,

1 Komentář

 1. Šimon Levíček

  Kanye má naprostou pravdu co se Židů týče.

  Židé šíří pornografii, propagují transsexualitu (už v meziválečném Německu), pedofilii (francouzský žid Daniel Cohn-Bendit), imigraci (izraelské neziskovky vozí afričany přes středozemní moře do Evropy), potraty,…. takhle bych mohl pokračovat ještě 4 dny. Prostě jsou za obrovským množstvím svinstva (nejen) dnešní doby.

  Kanye má sám zkušenosti s židovským hudebním průmyslem, kde židovští producenti ponoukají černé rappery k co nejvíce násilným a obscénním textům, které přispívají k radikalizaci černé komunity. Židé byli také velkými obchodníky s otroky, absolutně neúměrně svému demografickému zastoupení. Nechutný Žid Davidson svedl Kanyeho manželku Kim Kardashian. Židovští lékaři mu diagnostikují všelijaké psychiatrické choroby a předepisují mu naprosto nevhodná „léčiva“.

  Když už jsme u toho, v Americe ročně zemře na předávkování drogami asi 100 000 lidí (především bělochů). Velká část z toho jsou předávkování na PŘEDPISOVÁ léčiva (fenantyl, oxycontin,…), za kterými stojí židovská rodina Sacklerů.

  Bůh Ti žehnej, Ye.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář