Řeckokatolický lídr Ukrajiny tvrdí, že lidé na nebi vidí anděly 

Kyjev – Vůdce ukrajinské řeckokatolické církve v pátek uvedl, že mu „mnoho lidí“ řeklo, že viděli „svítící anděly nad Ukrajinou“. Arcibiskup Svjatoslav Ševčuk hovořil ve videoposelství natočeném 4. března v obleženém ukrajinském hlavním městě Kyjevě. 

 „Tady v Kyjevě vnímáme, že patronem našeho města je archanděl Michael, který se zvoláním „Kdo je jako Bůh?“ uvrhl do propasti Lucifera – toho, který povstal proti Boží pravdě a byl vůdcem ďábelských armád,“ cituje arcibiskupa portál Catholic News Agency. „Dnes vnímáme, že archanděl Michael spolu s celým nebeským vojskem bojuje za Ukrajinu. Tolik lidí z celé Ukrajiny se na mě obrací s tím, že viděli nad Ukrajinou svítící anděly“.

Dále dodal: „Dnes se modlíme: Ó archanděli Michaeli a všechny nebeské mocnosti, bojujte za Ukrajinu! Svrhněte toho ďábla, který na nás útočí a zabíjí nás, přináší zkázu a smrt!“ 

Uživatelé sociálních sítí sdíleli neověřené obrázky, které údajně ukazují oblaky připomínající anděly. CNA připomíná, že spojení města s archandělem Michaelem sahá až do středověku. Erb hlavního města zobrazuje archanděla držícího planoucí meč a štít. Socha anděla stojí na vrcholu Lachské brány na náměstí Nezávislosti. 

Pozorování andělů byla hlášena v předchozích válkách. Slavným příkladem je Anděl z Monsu, o kterém se říkalo, že chránil britské vojáky během první světové války v bitvě u Mons v Belgii. Příběh zaujal představivost britské veřejnosti a dodnes přitahuje zájem. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. března 2022 Foto: Wikimedia Commons – Svjatoslav Ševčuk

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář