Religionista Vojtíšek řekl, že Šinčchondži dává lidem jistotu a jasný jízdní řád

Religionista Zdeněk Vojtíšek byl hostem Radia Proglas, kde v relaci 13+ reagoval na poslední medializované informace o hnutí Šinčchondži. Před několika dny jsme psali o facebookovém statusu katolického kněze Ladislava Heryána, který za jeden měsíc měl tři případy, kdy mu jeho farníci oznamovali odchod do této původem korejské náboženské skupiny.

Šinčchondži přesvědčuje, že všechny církve zklamaly a se Šinčchondži přichází něco nového. Vojtíšek poznamenal, že toto nové náboženské hnutí učí, že království nebeské už nastalo a všechny církve postupně odumírají a zůstane jedině právě Šinčchondži.

SOUVISEJÍCÍCo je špatně, že katolíci odcházejí do Sinčchondži, ptá se kněz Ladislav Heryán

„Cílová skupina jsou křesťané, protože Šinčchondži přichází s takovým jednoznačným černobílým výkladem knihy Zjevení. Aby oslovili knihou Zjevení, je třeba, aby daný člověk měl určité křesťanské zázemí. Oslovují výhradně mladé lidi,“ poznamenal religionista.

Podle Vojtíška je specifická také forma evangelizace, kdy se toto hnutí řídí heslem „účel světí prostředky“ a je možné lidem lhát, protože jsou přesvědčeni, že až poznají pravdu, tak lež omluví nebo jim nebude vadit.

Důvod, proč se snaží oslovit a získat co nejvíce členů, by Vojtíšek nepřipisoval nějakým zlým úmyslům. „Prostě věří, že našli pravdu a chtějí se o ni podělit.“

Na dotaz, proč věřící opouštějí tradiční církve, Vojtíšek odpověděl, že „Šinčchondži jim dává jistotu. Učí, jak to je a kdo má pravdu, co je v knize Zjevení – přesný jízdní řád.“ Šinčchondži je atraktivní pro ty, kteří z nějakého důvodu nejsou vnitřně pevně ukotveni, kteří nedokážou unést „nečernobílost“ tohoto světa. 

Když se nějaká církev nebo společenství dozví o tom, že nějaký jejich člen skončil v Šinčchondži, tak nemá smysl vést teologické rozpravy nad Biblí. Domnívá se, že to k ničemu nepovede. Radí udržovat kontakt a zajímat se o toho člověka. „Projevovat mu lásku nebo se ptát, co prožívá,“ uzavřel v rozhovoru pro Proglas religionista Zdeněk Vojtíšek.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. listopad 2021 Foto: zvojtisek.cz – Zdeněk Vojtíšek

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář