Co je špatně, že katolíci odcházejí do Sinčchondži, ptá se kněz Ladislav Heryán

Kněz Ladislav Heryán si na Facebooku postěžoval, že za jediný měsíc se setkal s třemi případy, kdy členové katolické církve se rozhodli vstoupit do náboženské skupiny Sinčchondži. Podle jeho slov se přitom jednalo o aktivní členy společenství, kteří se v církvi angažovali.

„Další mladá dívka mi oznámila, že se stala členkou církve Sinčchondži. Je to u mne tento měsíc již třetí případ,“ začal svůj status ve facebookové skupině V Církvi navzdory církvi známý salesián. „Prvním byli mladí manželé (moje studentka, kterou jsem před časem oddal), a pak mladý pár, syn aktivně žijících křesťanských rodičů a katechumenka,“ pokračoval.

Následně se Heryán ptá, jak je možné, že tato náboženská skupina s kořeny v Jižní Koreji je „schopná „ulovit“ mladou skautku, katoličku, hudebnici a členku kostelní schóly? Čeho se mladým lidem ve společenstvích nedostává, že opouštějí to nesmírné duchovní bohatství dva tisíce let staré církve, v těch jejich prostředích převážně velice živé, a přesto se nechají tak snadno svést touto náhražkou? Co je tady špatně?“

Sinčchondži se do mediální pozornosti dostala v souvislosti se šířením viru Covid-19 v Jižní Koreji. Zakladatel Man Hee Lee se následně veřejně omluvil za toto jednání. Před aktivitami této náboženské společnosti na své internetové stránce varovali České biskupská konference, Křesťanská misijní společnost či Česká evangelikální aliance.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. listopadu 2021 Foto: screenshot YouTube – Ladislav Heryán

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. Myslím, že ta otázka je důležitá i zajímavá. Ve skutečnosti je mnoho členů sekt bývalými katolíky, evangelíky a pod. Mnohem více než lidí ze světa. Sekta naplňuje hluboké potřeby lidí, velmi často tam, kde to církev nedělá. Problémem je, že jde většinou o náhražku. Často jsou členové sekt pro setkání se sektou připraveni ze svých církví – třeba absencí biblického vyučování či nedostatkem důrazu na apokalyptiku, nebo třeba stylem přístupu k bibli. Pokud má někdo dojem, že takový odchod by se z jeho společenství stát nemohl, dost se plete. Nebo může mít pravdu v případě, že je jeho společenství také velice sektářské. Jenže z takových společenství odcházejí členové také k ještě více sektářským… Třeba by se mohl br. Herián zeptat, co tam ti lidé našli, co v řkc neměli? Odpověď by asi dostal… Já ji neznám, u každého je asi trochu jiná. Zaujala mne u této skupiny odpověď jednoho bývalého evangelikála, že jistotu ohledně tajemných pasáží bible, po verších přesný výklad Zjevení. U některých z řkc to možná může být větší náročnost a možnost misijní služby… Církev má často na své členy nároky skoro nulové a moc nepočítá s tím, že by se nějak podíleli na misii, ani to často nejde…tady získají členové sekty vědomí, že je jejich služba klíčově důležitá…. Někdy třeba získají přesné učení tam, kde má jeho společenství jen mlhavé … Mnoho jich asi po čase odejde, zůstanou jen nemnozí. Ale jen minimum se opět zapojí do jiné církve … někteří si po čase asi najdou jinou sektu… Asi by se autor měl ptát raději těch odešlých, než tady na webu… A pak se snažit dávat členům svého společenství to důležité, co jiným chybělo.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář