Report: křesťané v Severní Koreji čelí nelidskému mučení

Podle nové zprávy od organizace Korea Future, která se zasazuje za lidská práva, jsou křesťané v komunistické Severní Koreji mučeni více než členové jakékoli jiné náboženské skupiny.

Oběti mučení, jejichž svědectví jsou zadokumentována, měly jizvy, různé tělesné deformace a trpěly psychickými poruchami. 

SOUVISEJÍCÍOpen Doors přinesla vzácný příběh křesťanů ze Severní Koreje

Portál Christian Today informuje, že Korea Future v úterý zveřejnila podrobnou zprávu o pronásledování křesťanů a dalších náboženských menšin v Severní Koreji. 

Dokument obsahuje 237 rozhovorů s přeživšími, svědky a pachateli perzekuce, kteří uprchli před stalinistickou diktaturou do demokratické Jižní Koreje. Píše se v něm: „Křesťanství má méně stoupenců, přesto je to nejtvrději pronásledovaná náboženská tradice v Severní Koreji.“

V Severní Koreji existují podzemní církve složené z malých sborů, ale jsou vzácné a jsou vystaveny extrémnímu pronásledování.

Podle jednoho svědka úředníci státní bezpečnosti ubili k smrti vězněnou křesťanku, která vedla podzemní církev.

Zpráva popisuje, jak režim využívá nedostatek potravy ve vězeňských zařízeních jako formu mučení. Jeden z přeživších řekl: „Vězeňská stráž nasekala zmrzlou ředkvičku. K ředkvi se podávaly jen malé oblázky a zrnka písku. Zpočátku jsem ředkvičku nemohl jíst, protože mi malé oblázky a zrnka písku křupaly mezi zuby. Ale pátý den jsem to musel sníst, protože jsem měl hlad.“

Další popsané svědectví znělo: „Byl jsem extrémně podvyživený jako holá kostra. Pořád jsem se v cele modlil, protože to bylo moje jediné útočiště.“  

„Rozšíření systému politických vězeňských táborů, který vězní doživotně až tři generace rodin spojených s náboženstvím, zakotvilo náboženství a víru jako de facto zločin do politického a společenského vědomí Severní Koreje,“ píše se v dokumentu. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. ledna 2022 Foto: YouTube – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář