Republikánka Greeneová prohlásila, že satan ovládá katolickou církev 

Americká poslankyně Marjorie Taylor Greeneová, republikánka zastupující stát Georgia, se tento týden stala centrem vášnivých debat amerických katolíků poté, co řekla pravicovému serveru Church Militant, že satan „ovládá církev“.

V samostatném připraveném prohlášení Greeneová také obvinila katolické biskupy, že „zničili“ Spojené státy tím, že prosazovali politiku podporující migranty a uprchlíky. Zopakovala argument, že katolické organizace profitují ze státních zakázek na poskytování péče o migranty.

„Co víc můžeme čekat od zločinců a násilníků, kteří žijí nezodpovědným životem v luxusu financovaném námi ostatními, zahalení do nejlepšího oblečení, zatímco chlapci z chóru jsou znásilňováni,“ cituje Greeneovou portál National Catholic Reporter. 

SOUVISEJÍCÍSenát schválil katoličku Berrettovou na post soudkyně Nejvyššího soudu USA

Její kontroverzní komentáře přinesly kritiku od zákonodárců a stratégů samotné Republikánské strany a přiměly Billa Donohuea z Katolické ligy, aby političku za její slova odsoudil a požádal Kongres, aby ji za výroky sankcionoval.

„Greeneová má za sebou historii urážek Afroameričanů a Židů, takže fanatismus je něco, co je nedílnou součástí její osobnosti,“ napsal Donohue 28. dubna v dopise, který zaslal Etickému výboru Sněmovny reprezentantů.

Donohue, otevřený konzervativec, který často kritizuje demokratické zákonodárce a progresivní aktivisty, řekl, že „nadešel čas“, aby Greeneová za své výroky nesla zodpovědnost. 

Greeneová kritizovala katolickou církev, především za její proimigrační postoj, v hodinovém rozhovoru s Michaelem Vorisem z Church Militant, který byl odvysílán 25. dubna.

„Kdyby biskupové četli Bibli a skutečně kázali slovo Boží svému stádu… a nezakrývali sexuální zneužívání dětí a pedofilii, měla by slova o skutečné lásce jednoho k druhému pravý význam a nebyla by to jen zvrácená a překroucené lež,“ řekla Greeneová.

Steven Millies, ředitel Bernardinova centra při Katolické teologické unii v Chicagu, řekl National Catholic Reporter, že komentáře Greeneové mu připomněly dřívější éru protikatolických nálad ve Spojených státech.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. května 2022 Foto:

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář