Řetězec KFC se omluvil, že v reklamě použil narážku na křišťálovou noc 

Berlín – Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením KFC vyzval německé zákazníky, aby uctili památku křišťálové noci, která se považuje za začátek holokaustu, křupavým kuřetem a sýrem. Firma se pak za reklamu, kterou mnozí považovali za necitlivou a nevkusnou, omluvila a označila ji za „chybu v systému“. Informuje o tom na svém serveru německý deník Bild.

KFC ve středu rozeslala uživatelům své aplikace na mobilní telefony zprávu ve znění: „Den vzpomínky na říšskou křišťálovou noc – dopřejte si jemný sýr s křupavým kuřetem. Nyní v KFCheese!“

Zhruba o hodinu později firma poslala omluvnou zprávu. „Je nám to velmi líto, okamžitě zkontrolujeme naše interní procesy, aby se to již neopakovalo. Omluvte prosím tuto chybu,“ píše se v ní.

Jako křišťálová noc se označuje rozsáhlý pogrom spáchaný v nacistickém Německu proti Židům v noci z 8. na 9. listopadu 1938. Vypáleny tehdy byly stovky synagog a vypleněny obchody židovských majitelů. Zabito bylo kolem stovky Židů.

Německo bere výročí křišťálové noci velmi vážně. Na tento den bývá naplánováno mnoho vzpomínkových akcí a diskusí, které připomínají vyvraždění více než šesti milionů Židů nacisty.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 11. listopadu 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář