RI varuje před rostoucím pronásledováním křesťanů v Číně, Indii a Nigérii

Křesťanská organizace angažující se v oblasti náboženské svobody označila Nigérii, Čínu a Indii za země, kde dochází k rostoucímu pronásledování křesťanů.

Release International uvádí, že tyto tři země patří k nejlidnatějším na světě a náboženská svoboda je v nich vážně ohrozena. „Jsou to obrovské země, Čína je nejlidnatější na světě, Indie zas druhá v pořadí, a Nigérie je nejlidnatější národ v Africe,“ řekl podle portálu Premier Andrew Boyd z RI.

„A ve všech těchto třech zemích se pronásledování odehrává na veřejnosti bez státního zásahu. Úřady nedělají nic pro to, aby tomu zabránily, a v některých případech to podporují.“ Neziskovka dále uvedla, že čínští křesťané jsou stále více nuceni opouštět své kostely. I státem kontrolované kostely jsou ničeny. V Indii nyní dochází k útokům a falešným obviněním vůči křesťanům téměř každodenně.

Boyd řekl pro portál Premier: „V Indii jsou to radikální hinduističtí extremisté, kteří věří, že pokud jste Ind, musíte být hinduista a nic jiného není tolerováno. Každý týden tam dochází k útokům proti církvi.“

 V Nigérii došlo v roce 2020 k nárůstu útoků na křesťanské vesnice. Ozbrojení pastevci vyhánějí křesťany ze svých domovů a k tomu dochází k útokům teroristů z Boko Haram.

V této souvislosti v neděli večer proběhne online modlitební akce u příležitosti 24. Mezinárodního dne modliteb za pronásledovanou církev (IDOP). Akci pořádá Evangelikální aliance. Christian Solidarity Worldwide nebo Open Doors, mobilizuje křesťany k modlitbám za pronásledovanou církev.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. listopadu 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář