Rio de Janeiro slaví 90 let sochy Krista Spasitele

Rio de Janeiro – V Riu de Janeiro tento týden slaví devadesátiny majestátní sochy Krista Spasitele, která je symbolem druhého nejlidnatějšího brazilského města i celé země. Kromě bohoslužeb a různých připomínkových akcí byla k výročí vyrobena i řada upomínkových předmětů s tématem sochy, Informovala o tom dnes agentura EFE.

Výtěžek z prodeje suvenýrů s obrázkem sochy Krista Spasitele má jít na dobročinné účely, konkrétně na sociální projekty pro chudé v Riu.

SOUVISEJÍCÍV Brazílii staví další obří sochu Ježíše Krista

Oslavy 90. výročí odhalení této třicetimetrové sochy, která ze sedm set metrů vysoké hory Corcovado symbolicky žehná městu, se kvůli pandemii covidu-19 i kvůli chladnému počasí přesunuly do centra města. V místní katedrále se konala bohoslužba, při níž na oltář položili velkou repliku Kristova srdce. Liturgie připomněla také přes 600.000 obětí nemoci covid-19 v této největší latinskoamerické zemi.

Základní kámen sochy Krista byl v Riu položen v roce 1922 u příležitosti stého výročí vyhlášení nezávislosti země. Odhalena byla 12. října 1931. Oproti původním očekáváním se nestala ani tak poutním místem, jako spíš turistickou atrakcí. V roce 2019, tedy před pandemií covidu-19, navštívily národní park Tijuca, jehož dominantou je právě tato socha, tři miliony turistů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 12. října 2021 Foto: Wikimedia Commons – Socha Krista Spasitele

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář