V roce 2015 se prodal či rozdal rekordní počet Biblí

Počet Biblí, které rozdaly nebo prodaly biblické společnosti po celém světě, poprvé překonal 34 milionů ročně. Celkově se jedná o 34 396 611 kompletních Biblí za rok 2015, což představuje nárůst o 1,5 procenta oproti předchozímu roku. Uvádí to Francouzská biblická aliance.

Celkových „biblických produktů“, tj. evangelií, Nových zákonů či jiných částí Bible, se v loňském roce distribuovalo 418,7 milionů. To představuje mírný pokles oproti předchozímu roku, avšak 14procentní nárůst vzhledem k roku 2010.

V Evropě a na Blízkém východě bylo prodáno 2,4 milionu celých Biblí, v Severní a Jižní Americe 14,7 milionu, v Africe 7,6 milionu a v Asii a Oceánii více než 9 milionů.

Ačkoliv se Evropa a Blízký východ nachází na posledním místě pomyslného žebříčku, počet prodaných Biblí zde stoupl oproti loňskému roku o 50 %.

To je zapříčiněno výrazným nárůstem požadavků ze zemí, které jsou zasaženy válkou: Sýrie, Libanon, Jordánsko nebo Irák. Například v Sýrii je zaznamenán 72% nárůst, v Libanonu 196% a v Iráku dokonce 280%.

Nejvíce Biblí se v loňském roce prodalo v Brazílii (přes 7,6 milionů).

Zdroj: cirkev.cz

Foto: unsplash.com, autor Josh Applegate

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář