Rok od začátku války se rozzáří „Světlo ve tmě“ 

Uplynul rok od invaze Ruska na Ukrajinu. Mnohé vzal, ale něco nám i dal. Pojďme to společně sdílet. Večer s ukrajinskými hosty, hudbou a jídlem proběhne v pátek 24. února 2023 od 18.00 hod. v pražském kostele U Martina ve zdi.

24. února 2023 uplyne přesně rok od útoku Ruska na Ukrajinu. Válka vnesla do našich životů pro mnohé dosud nepředstavitelnou podobu zla. Byl to rok plný utrpení, teroru a strachu. Ale také neuvěřitelné odvahy, síly a odhodlání bránit svou svobodu, pomáhat druhým, vytrvat… Pro mnohé z nás to byl také rok nových setkání, nových situací, modliteb a volání po pomoci, po uchopitelné naději.

V kostele U Martina ve zdi (Martinská 8, Praha 1) si chceme společně připomenout příběhy pomoci a poděkovat za vše dobré, co nás během toho roku potkalo. A také nezapomínat na teroristické činy a zlo, které se i v těchto dnech stále odehrává na Ukrajině.

Akci Světlo ve tmě pořádají dvě střediska Diakonie ČCE, které se od prvních dnů války starají o přímou pomoc na Ukrajině i o pomoc uprchlíkům v České republice. Především půjde ale o setkání s ukrajinskou komunitou, které v rámci všech našich programů pomáháme. Čeká nás večer plný sdílení, kultury a rozjímání nad tím, co nám uplynulý rok vzal, ale také dal.

SOUVISEJÍCÍDiakonie rozdává na Ukrajině od počátku války jídlo a pomáhá uprchlíkům v ČR

Během večera se návštěvníci budou moci seznámit s ukrajinskou hudbou a uměním. Na akci vystoupí kyjevská rodačka Veronika Pozniak, která působila v etno kapele Yagody a v současné době je studentkou pražského DAMU. Veronika zazpívá a návštěvníky naučí ukrajinskou lidovou píseň Hey Sokoly. Připravena bude autorská výstava obrazů Kateryny Dobroyer. Za Diakonii ČCE a Českobratrskou církev evangelickou vystoupí Kristina Ambrožová ze Střediska humanitární a rozvojové spolupráce a Martin Balcar, kteří shrnou, co se za tento rok společnými silami povedlo pracovníkům Diakonie a církevním sborům ve spolupráci s ukrajinskými dobrovolníky.

Zamyšlení nad tématem války a naděje přinese synodní senior Pavel Pokorný. Následovat bude prostor pro sdílení, hudbu a ochutnávku ukrajinských dobrot. Srdečně zveme k otevřenému setkání a budeme se těšit na viděnou!

Zdroj: e-cirkev.cz Datum: 20. února 2023 Foto: e-cirkev.cz

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář