Rozšíření pomoci pronásledovaným křesťanům, maďarská vláda poskytne finanční prostředky syrským nemocnicím

ŘÍM – Maďarská vláda prodloužila dlouhodobou podporu pronásledovaných křesťanů a dalších obětí násilí na Blízkém východě a oznámila, že poskytne téměř 1,7 milionu dolarů na projekt zaměřený na podporu nemocnic v Sýrii.

Maďarský velvyslanec ve Vatikánu Eduard Habsburg řekl pro Crux, že je „konečně mnohem viditelnější, co Maďarsko dělá již léta v zákulisí.“

„Jsem nesmírně šťastný, že můžeme pomoci a reagovat na výzvu Svatého stolce,“ uvedl a vysvětlil, že italský kardinál Mario Zenari, který v uplynulém desetiletí působil jako vyslanec Vatikánu v Sýrii, se obrátil na maďarské úředníky o pomoc.

Vláda „tuto výzvu přijala s velkou radostí,“ řekl pro Crux Habsburg a dodal, že pro něj je jedním z nejdůležitějších aspektů projektu, že zatímco většina nemocničního personálu jsou křesťané, hlavním příjemcem podpory jsou muslimové. „Tak tento projekt pomůže míru v regionu.“

Společnost AVSI založená v roce 1972 je nezisková organizace, která se snaží podporovat projekty humanitární pomoci na celém světě. Rozhodnutí investovat do syrských nemocnic bylo oznámeno minulý týden po setkání mezi Zenarim a maďarským premiérem Viktorem Orbánem.

Podle odhadů OSN přibližně 11,5 milionu lidí, z nichž 40 procent tvoří děti, nemá dostatečnou lékařskou péči, protože dvě třetiny zdravotnického personálu ze Sýrie odešlo.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons, Viktor Orbán

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář