Křesťan dnes

Ruská raketa zabila ukrajinské věřící vracející se z pravoslavné slavnosti 

Sedm lidí včetně šestileté holčičky zahynulo, 144 bylo zraněno a 41 lidí je v nemocnici poté, co ruská raketa v sobotu zasáhla centrální náměstí v historickém městě Černihiv na severu Ukrajiny, uvedli ukrajinští představitelé. Předpokládá se, že mnoho ze zabitých se vracelo z kostela. 

Zelenskyj řekl, že úder na Černihiv, město se zelenými bulváry a staletými kostely, se časově shodoval s pravoslavným svátkem Proměnění Páně.

SOUVISEJÍCÍUkrajinští biskupové vytkli papežovi slova o velké ruské říši

„Jsem si jistý, že naši vojáci dají Rusku za tento teroristický útok odpověď,“ uvedl prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém nočním videoposelství, které pronesl v neděli brzy ráno na závěr návštěvy Švédska. „Jasnou odpověď.“ 

Zelenskyj podle portálu Premier poznamenal, že ze 144 zraněných bylo 15 dětí, a jmenoval zabitou dívku Sofii. Patnáct dalších byli policisté, uvedl ministr vnitra Ihor Klimenko na Telegramu. Klimenko dodal, že většina obětí byla ve vozidlech, přecházela silnici nebo se vracela z kostela. 

Oblastní gubernátor Vjačeslav Chaus uvedl, že v sobotu bylo v nemocnici 41 lidí. 

Trosky byly rozesety po budovách a náměstí před poškozeným divadlem, kde byla silně poškozena zaparkovaná vozidla. Třiašedesátiletá žena, která uvedla pouze křestní jméno Valentyna, ukázala poškozený balkon ve svém bytě naproti divadlu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. 2023 Foto: screenshot YouTube – ilustrační

Exit mobile version