Ruský baptistický pastor odsouzen za „nelegální misijní činnost“

Okresní soud v ruském městě Brjansk uložil pokutu hlavnímu pastorovi První baptistické církve evangelikálních křesťanů v Brjansku za „nezákonnou misijní činnost“.

Soud uvedl, že Michail Lipskij spolu s dalším pastorem této církve loni v lednu vedl bohoslužbu v sále městského kulturního střediska v Gorkém „pod záminkou koncertu za přítomnosti nevěřících lidí“.

SOUVISEJÍCÍ – ISW: Rusko využívá náboženské pronásledování jako součást „kulturní genocidy“

Prokuratura poukázala na to, že došlo i na projevy a rozdávání náboženské literatury, protože plánem bylo přilákat je k jejich víře, informuje portál Evangelical Focus.

Podle soudu byly tyto akce „realizací misijní činnosti s porušením právních předpisů o svobodě svědomí, svobodě náboženského vyznání a náboženských sdružení“.

Lokální úřady obvinily pastory také z toho, že „pořádají výzvy k účasti na letničních náboženských setkáních, jejichž prostřednictvím zavádějí ‚moderní‘ způsoby komunikace podle ‚západních standardů'“.

 Porušení protiteroristických bezpečnostních zákonů

Dále Novinky Brjansk informovaly, že činnost První baptistické církve evangelikálních křesťanů byla v rozporu s protiteroristickými bezpečnostními zákony, za což církev obdržela doporučení k odstranění přestupků.

Oblastní sdružení evangelických křesťanských církví v Brjansku již dříve obdrželo „alarmující zprávy“, podle nichž pastor Nikolaj Konjačin šíří v letniční církvi protiruskou propagandu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. května 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář