Ruský raketový útok zničil pravoslavný kostel a zabil tři civilisty 

Při ruském raketovém útoku, který zničil zdobený ukrajinský pravoslavný kostel v ukrajinském městě Záporoží, byly zabity dvě mladé ženy a jeden muž a devět dalších lidí bylo zraněno.

„Tři mrtví a devět zraněných včetně jedenáctiměsíčního dítěte – to je výsledek úderu na regionální centrum,“ uvádí se podle zpravodajského portálu Premier v prohlášení kanceláře prezidenta Volodymyra Zelenského. „Ruská raketa připravila o život 43letého muže a dvě mladé ženy, kterým bylo 19 a 21 let.“

SOUVISEJÍCÍBěloruské úřady zatkly pastora známé letniční církve

Úřady uvedly, že dva z nich byli zabiti na místě a jedna žena zemřela na následky zranění po převozu do nemocnice.

Video zveřejněné Zelenským ukazovalo kouř stoupající z hořících a těžce poškozených budov vedle kostela. 

Tajemník záporožské městské rady Anatolij Kurtev uvedl, že byl zničen kostel a asi 15 výškových budov bylo poškozeno. Úřady obdržely žádosti o opravu rozbitých oken a poškozených balkonů od obyvatel nejméně 400 bytů.

Ukrajinští představitelé oznámili, že v poslední době se zvýšilo množství ruských útoků v Záporožské oblasti na jihu země. Zelenského úřad uvedl, že ruská armáda provádí další údery na vesnice a města v Záporožské oblasti, přičemž používá dělostřelectvo, rakety a bezpilotní letouny.

Ukrajinská armáda zahájila ofenzívu na okupační ruské síly v klíčové Záporožské oblasti na začátku léta a hlásí stálý postup tímto směrem.

Pravoslavná církev na Ukrajině je ve sporu se svými ruskými protějšky od doby, kdy do země před téměř 18 měsíci vtrhla ruská armáda.  Ruský patriarcha Kirill od té doby stále více propagoval a ospravedlňoval válečné úsilí Vladimira Putina.  Ruská pravoslavná církev je tradičně silným spojencem vládních orgánů v Rusku.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. srpna 2023 Foto: screenshot YouTube – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář