Ruští vojáci unesli v Melitopolu evangelikálního pastora s americkým pasem 

Ruští vojáci údajně unesli 50letého evangelikálního pastora z jihoukrajinského města Melitopol, měsíc poté, co zajali tamního starostu a o šest dní později ho propustili výměnou za devět ruských vojáků.

Asi 10 ruských vojáků dorazilo minulou sobotu do domu biskupa Církve Slovo života Dmitrije Bodyua, a odvezli ho na neznámé místo, uvedla podle NBC News jeho rodina s tím, že vojáci také zabavili jeho americký pas a doklady, telefony a další osobní věci.

SOUVISEJÍCÍRuské jednotky zabily dceru známého letničního pastora 

Vojáci nebyli agresivní a zdálo se, že věděli, že je pastorem a občanem Spojených států, uvedla manželka Helen Bodyu.

Jeho nejstarší dcera Esther Lily Bodyu Ogawa řekla: „Vešli dovnitř a hned se ho začali vyptávat: ‚Jste americký občan?‘ – to byla jedna z prvních otázek, kterou měli,“ informuje zpravodajský portál Christian Post.

Vojáci se vrátili následující den a požádali o jeho Bibli a spacák.

„Mám o něho obavy,“ řekla Bodyu Ogawa. „Chci věřit, že je v pořádku a vrátí se domů. Ale samozřejmě přesně nevím, co se děje a jak se má, a to samozřejmě vytváří obavy.“

Podle Christian Post jsou spolu s pastorem v zajetí ruských jednotek také předseda okresní rady Sergej Prima; aktivistka Olga Gaisumová; a policista Dmitrij Stojkov. 

Pastor emigroval se svými rodiči ze Sovětského svazu do USA, když mu bylo 17, ale podle jeho rodiny se později vrátil na Ukrajinu. Po ruské anexi Krymu se kvůli svému americkému občanství přestěhoval do Melitopolu. 

Po ruské invazi pastor vyzval obyvatele, aby vyhledali úkryt v jeho sboru. Ve svém posledním facebookovém statusu napsal: „Pokud potřebujete pomoc jakéhokoli druhu nebo nemáte kde zůstat nebo se bojíte být doma… náš sbor je otevřen. Jsem tady v budově. Má velmi silné zdi. Budeme se snažit poskytnout co nejvíce pomoci. Kéž je Boží pokoj ve vašich srdcích a chrání vás. Modleme se všichni a vzývejme Pána, aby nás ochránil před každou újmou ve jménu Ježíše Krista.“

Rusové obsadili Melitopol, který má 150 000 obyvatel, 1. března. Podle agentury Reuters 11. března ruské jednotky unesly starostu města Ivana Fedorova a o šest dní později ho propustily výměnou za devět ruských vojáků.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. března 2022 Foto: screenshot YouTube – ruský tank

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář