Saša Flek: Dvě náboženství

 

Další Ježíšova lekce byla o každodenních věcech:

„Nikdo nemůže mít dvě náboženství. Obrátit se k Bohu znamená odvrátit se od bohů. Kdo si říká věřící, ale spoléhá se na modly, dělá si z Boha legraci. Nemůžete věřit v Boha i v peníze!

Proto vám říkám: Neřešte pořád své živobytí a pohodlí – kde se najíte a napijete a co si koupíte. Copak život není o něčem víc, než vydělávat a utrácet? Vidíte ty ptáčky, jak letí po nebi? Nechodí do práce, nepodnikají, nemají peněženky ani bankovní účty, ale váš nebeský Otec je živí.

Nejste snad jeho děti? Neznamenáte pro něj mnohem víc? Dal vám snad život proto, abyste si ho zkracovali stresem a starostmi?

A proč pořád řešíte, co si vzít na sebe? Na koho chcete udělat dojem? Vidíte ty vlčí máky na louce? Nevydělávají peníze a neběhají po obchodech, ale uznejte, že jsou oblečené líp než prezidentské manželky. Když se Bůh takhle královsky stará o plevel na louce, myslíte, že se nepostará o vás? Je tak těžké tomu uvěřit?

Saša Flek
Saša Flek

Nedělejte si o sebe tolik starostí. Neřešte v jednom kuse: ‚Co s námi bude? Co si dáme? Co si pořídíme na sebe?‘ Tyhle starosti mají ti, kdo nevěří. Váš nebeský Otec přece zná vaše touhy i potřeby – a jen on je může naplnit!

Starejte se raději o jeho touhy a o potřeby druhých – a tehdy zažijete nebe na zemi. Neničte si život starostmi o zítřek. Zítřek se postará sám o sebe. Nezapomínejte na dnešek – žít se dá vždycky jenom teď!“

 

 

Parafráze biblického textu: Matouš 6:24-34 ParaBible (Bible hezky česky)
Zdroj:  www.facebook.com/ParaBible
Foto: Flickr a Tysil Lori

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář